Teraz śmigłowce i drony pomogą policji

Rozwój technologii ułatwia popełnianie przestępstw, ale ułatwia i wspiera także pracę policji. W ostatnich dniach mazowiecka policja użyła śmigłowca z zasobów Głównego Sztabu Policji KGP, by  walczyć z przestępczością samochodową.

Przez kilka ostatnich tygodni kryminalni z wołomińskiej komendy prowadzili działania ukierunkowane na ograniczenie i zwalczanie przestępczości samochodowej. Policjanci kontrolowali nie tylko miejsca, gdzie trafiają pojazdy po kradzieżach tzw. „dziuple”, lecz również warsztaty samochodowe oraz tereny leśne, gdzie często pojazdy są demontowane na części. Wypracowany przez policjantów plan działań zakładał możliwość wykorzystania do tego celu policyjnego śmigłowca z Głównego Sztabu Policji KGP. Niemal natychmiast plan ten został zaakceptowany przez przełożonych i wdrożony do realizacji.

Policjanci zarówno z ziemi jak i powietrza realizowali zamierzone zadania. Bardzo dobra koordynacja przyczyniła się m.in. do zatrzymania dwóch osób podejrzewanych o kradzieże pojazdów i paserstwo części pochodzących z kradzionych samochodów.

Z kolei na śląsku policja testuje drony do pilnowania porządku na jezdniach.  W pierwszej kolejności bezzałogowy statek powietrzny przetestowany został w okolicach katowickich przejść dla pieszych. Urządzenie z góry, każdorazowo przez kilkadziesiąt minut, w kilku miejscach rejestrowało zachowania uczestników ruchu drogowego.  W odległości kilkuset metrów od miejsca objętego nadzorem patrol policji wyposażony w laptopa, dzięki któremu mundurowi online widzą obraz z kamery umieszczonej na dronie zatrzymuje kierujących pojazdami, którzy kilka sekund wcześniej nie stosowali się do przepisów kodeksu drogowego.

Tylko czekac kiedy nad Warszawą będą latać policyjne drony. Będzie bezpieczniej, ale będzie więcej mandatów.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register