Warszawski glob stoi na już bulwarze

Na bulwarach wiślanych można już oglądać wystawę Cool Globes Warsaw, czyli kilkanaście rzeźb plenerowych, które promują ideę ochrony klimatu. Do amerykańskich globów dołączył warszawski pn. „Posadź drzewo”, który odsłoniła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Ideą wystawy „Cool Globes Warsaw” jest zwrócenie uwagi na zagrożenia dla klimatu na Ziemi. Jest zachętą do ochrony środowiska w małej i dużej skali – przez pojedynczego człowieka, ale także przez miasta czy państwa. Warszawa często nazywana zielonym miastem ochronę środowiska traktuje bardzo poważnie. Stolica bazuje na solidnym fundamencie – 40% jej powierzchni to tereny zielone: lasy, parki, zieleń przyuliczna. Pielęgnuje ją i rozwija sadząc średnio 25 tys. drzew rocznie. Inwestuje w rozwiązania, które razem składają się na troskę o zieleń, czystsze powietrze i wodę, mniejsze zużycie energii.

Warszawski glob (drugi po francuskim powstały poza Stanami Zjednoczonymi) został stworzony przez Marka Sułka i nosi nazwę: „Posadź drzewo” (przesłanie: miasto stołeczne wciąż inwestuje w zieleń, która stanowi harmonijne dopełnienie architektury oraz kształtuje estetykę otoczenia. Przy warszawskich ulicach sadzone są nowe drzewa, krzewy i kwiaty). Inicjatorką warszawskiej wystawy jest Janice Rzycki, Amerykanka od 13 lat mieszkająca w Polsce, miłośniczka sztuki zaangażowana w działalność społeczną i ochronę środowiska. Organizatorem wystawy na bulwarach wiślanych jest Communication Unlimited.

źródło: um.warszawa.pl, foto: screen z UM/R.Motyl

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register