To jedno z najbardziej…pechowych miejsc w Elblągu. Czy tu cokolwiek powstanie?

Najpierw działka leżała odłogiem. Później pojawiła się nadzieja – miała powstać pierwsza w Elblągu galeria handlowa. Niestety inwestor wycofał się z projektu. Kolejny nabywca działki też ogłaszał ambitne projekty i działkę…odsprzedał. Teraz kolejny inwestor znów nie rozpoczyna budowy.

Po upadku projektu budowy galerii handlowej Porto 55 działka u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej trafił do syndyka masy upadłościowej. Światełko w tunelu pojawiło się, gdy nieruchomość kupił inwestor – krakowska firma Howell Estates, który deklarował budowę w naszym mieście obiektu handlowego. Na deklaracjach się skończyło, ponieważ inwestor działkę odsprzedał innej firmie.

Nowy właściciel – developerska firma Nordic Development zadeklarował budowę obiektu handlowego oraz 16 metrowego wieżowca mieszkalnego.  W maju br. inwestor złożył nawet w Urzędzie Miejskim w Elblągu wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Urząd wezwał jednak inwestor do uzupełnienia dokumentów. We wskazanym terminie jednak Nordic Development nie dopełnił wymaganych procedur. Nie wiadomo czy inwestor ponownie wystąpi do elbląskiego Ratusza w sprawie wydania pozwolenia na budowę.

Wcześniej nieruchomość od syndyka masy upadłościowej Sjaelso Poland Beta (mieli budowa galerię handlową Porto 55) kupił krakowski developer, firma Howell Estates. Inwestor planował budowę kompleksu mieszkaniowo-usługowego. Przedstawił nawet wizualizację nowego obiektu. Zapewniał władze miasta o rychłym rozpoczęciu prac budowlanych. Jednak nieruchomość w końcu sprzedał.

Nowy inwestor to zarejestrowana w Warszawie firma z kapitałem duńskim. Nordic Development podobnie jak poprzednik, zamierza na rogu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej wybudować 16-piętrowy obiekt mieszkalno-handlowo-usługowy z nowoczesną architekturą.

Nowi właściciele spotkali się w ubiegłym roku z władzami miasta i poinformowali o tym, że mają zamiar budować również kompleks mieszkaniowo-usługowy.

Spółka przewidywała budowę obiektu od 3 do 17 kondygnacji z podziemnym parkingiem, parterem usługowo – handlowym, piętrem biurowym oraz wyższymi piętrami, zagospodarowanymi na mieszkania i apartamenty o wysokim standardzie (zaplanowano ich około 150). Parter podzielony zostanie na 5 lokali użytkowych z przeważającym metrażem dla operatora spożywczego.

Inwestor powołał do życia spółkę celową Nordic Property, która zajmie się realizacją inwestycji. Przedstawiciele inwestora wcześniej spotkali się także z prezydentem Elbląga, by przedstawić mu koncepcję zabudowy tego miejsca.

Jak na razie z pustego miejsca u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej cieszą się tylko dzieci, bo brak prac budowlanych oznacza, że być może znów w tym miejscu pojawi się park rozrywki.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/handlowanie-dzialka-po-porto-55-czy-tu-kiedykolwiek-cos-powstanie/  

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register