Tragedia w Braniewie. W pożarze zginął mężczyzna

Groźny pożar na poddaszu wielorodzinnego budynku w Braniewie. W jego wyniku zginęła jedna osoba.

W sobotę (26 lutego), o godzinie 4:21, służba dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o pożarze mieszkania w Braniewie przy ulicy Armii Krajowej 44.

W chwili dojazdu strażaków z poddasza budynku wydobywał się gęsty dym. W trakcie prowadzonych działań strażacy natrafili na leżącego mężczyznę na klatce schodowej, który został ewakuowany i przekazany załodze zespołu ratownictwa medycznego. Lokatorzy jednego z mieszkań opuścili zagrożony budynek.

Po dotarciu do palącego się mieszkania na poddaszu strażacy zmagali się z silnym zadymieniem. Cały lokal mieszkalny objęty był przez ogień. Działania ratownicze prowadzono zarówno od wewnątrz jak i z zewnątrz, z wykorzystaniem autodrabiny pożarniczej. Strażacy ewakuowali jedną kobietę z mieszkania znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie lokalu objętego ogniem. Po zlokalizowaniu pożaru na pogorzelisku strażacy natrafili na ciało mężczyzny.

Pożar nie przeniósł się na konstrukcję drewnianego strychu. Na miejsce pożaru skierowano sześć zastępów straży pożarnej (PSP, WSP, OSP Braniewo), braniewskich policjantów oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na miejsce pożaru przybył także burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki oraz pracownicy urzędu i administracji budynków mieszkalnych, którzy udzielili pomocy pogorzelcom i zabezpieczyli zniszczone lokale mieszkalne. Działania ratownicze strażacy zakończyli kilka minut po godzinie 6:20.

Straż Pożarna w Braniewie

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register