Tragiczny wypadek niedaleko Braniewa. Nie żyje dwóch młodych mężczyzn

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bemowizna gm. Braniewo. 20-letni kierowca opla vectry po wyprzedzeniu na łuku drogi samochodu nie zapanował nad swoim autem i wracając na swój pas uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak silna, że samochód został rozerwany na fragmenty. Na miejscu zginął kierujący oraz jego 19-letni pasażer.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczali dowody śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj o godz. 13.00. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący oplem vectrą 20-letni mieszkaniec gm. Płoskinia, wyprzedzał na łuku drogi inny pojazd. Gdy wrócił na swój pas samochód z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Siła uderzenia była tak silna, że samochód został rozerwany na fragmenty.

Prawdopodobną przyczyną tragedii była nadmierna prędkość z jaką prowadził pojazd młody kierowca, który posiadał uprawnienia dopiero od 2 miesięcy. Na miejscu zginął również 19-letni pasażer, mieszkaniec gm. Płoskinia.

Każdego miesiąca policjanci przeprowadzają działania ukierunkowane na egzekwowanie przez kierujących jazdy zgodnie z dopuszczalną prędkością. W weekend i miniony poniedziałek funkcjonariusze zatrzymali dwóm kierowcom prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Każdy z nich pędził ponad 100 km/h. Każdy został ukarany wysokim mandatem i 10 pkt. karnymi.

Pomimo policyjnych starań i apeli o zdjęciu nogi z gazu piratów drogowych przybywa. Bądźmy świadomi, że to brak wyobraźni kierującego jest największym zagrożeniem, jakie może nas spotkać na drodze.

fot. KPP Braniewo

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    28 listopada 2017 at 18:19

    No tak pipisywanie sie,bo na kursie napewno bylo ze na luku sie nie wyprzedza.Ja pierdziele tyle zycia mieli przed soba,a co rodzina? wspolczuc im.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register