Tragiczny wypadek w miejscowości Żurawiec

Tragiczny wypadek w podelbląskim Żurawcu. Do przyrożnego rowu, wypełnionego wodą, na drodze prowadzącej do Żurawca wpadł samochód osobowy. W aucie znajdowały się trzy osoby. Młoda kobieta nie przeżyła wypadku.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano strażaków z pobliskiej jednostki OSP Żurawiec oraz z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Elblągu.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu jednostki ochrony przeciwpożarowej (JOP) potwierdziła się informacja zawarta w zgłoszeniu. Z dodatkowych informacji uzyskanych na miejscu zdarzenia okazało się, że w pojeździe, który był zanurzony w wodzie znajdują się trzy uwięzione osoby.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuowaniu osób poszkodowanych z pojazdu. W tym celu konieczne okazało się użycie specjalistycznego urządzenia dźwigowego HIAB. Troje młodych ludzi, których wydobyto z wnętrza pojazdu zostało przekazanych przybyłym na miejsce zespołom ratownictwa medycznego. Wszyscy biorący udział w zdarzeniu poszkodowani zostali przetransportowani przez ZRM do okolicznych szpitali.

W dalszej kolejności ratownicy przemieścili pojazd marki VW Polo z przydrożnego rowu na pas jezdni. Na tym działania JOP zakończono. Na miejscu pozostała policja, która prowadziła swoje czynności wyjaśniające. Podczas prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze został zablokowany w obu kierunkach.

Jeszcze tego samego wieczoru bardzo smutna wiadomość obiegła lokalne środowisko strażackie. Mimo wysiłku włożonego przez służby medyczne nie udało się uratować kobiety, która prowadziła pojazd. Okazało się, że była to druhna należąca do Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach.

Straż Pożarna Elbląg

1 komentarz

  • adax Reply

    17 stycznia 2021 at 20:39

    Młodość-Głupota , więcej koni pod maska niż IQ = problem. Zawsze młodość = głupota. Ale jak młodym się coś mówi to oni wiedza “najlepiej” bo są nieśmiertelni.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register