Trzy nowe tramwaje dla Elbląga. Miasto zdobyło unijne dofinansowanie

Trzy nowe, zamówione już przez miasto, tramwaje zostaną zakupione ze wsparciem funduszy unijnych. Z tych samych funduszy wsparta będzie również modernizacja zajezdni tramwajowej oraz budowa węzła przesiadkowego.

– Kolejna dobra wiadomość dla miasta, składaliśmy wniosek na dofinansowanie ze środków unijnych naszego dużego zadania polegającego na modernizacji zajezdni, budowie węzła przesiadkowego i zakupie trzech nowych tramwajów. Udało się i otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 9,7 mln zł, koszt całego naszego projektu to ponad 14 mln zł – mówił prezydent Wróblewski. – Dobrze się złożyło, bo jesteśmy już po przetargu i mamy warunkową umowę z wykonawcą na produkcję trzech nowych tramwajów. W tym miesiącu powinniśmy już podpisywać umowę z Zarządem Województwa na dofinansowanie zadania. To kolejny krok w rozwój trakcji tramwajowej i nisko emisyjny transport w naszym mieście – zaznaczył prezydent i dodał, że w ramach zadania zakupione zostaną nie tylko nowe tramwaje, ale zmodernizowana zostanie zajezdnia tramwajowa, powstanie też węzeł przesiadkowy z dwoma peronami przy al. Grunwaldzkiej, tablice informacyjne, biletomaty i stojaki rowerowe. To kolejny projekt, który pozwala realizować nasze zadania, chcę dziś podziękować tym, którzy go przygotowywali , jaki i Zarządowi Województwa.

Moderus-Beta-MF-09-AC-3

O nowych pojazdach mówił dyrektor Tramwajów Elbląskich, Andrzej Sawicki.

– Nowe wagony długości 14,3 metra zastępować będą stare Konstale 805 na. Innowacją nowych pojazdów jest niska podłoga w środkowej części. Cieszy nas także, że w ramach zadania zmodernizowana zostanie zajezdnia, powstaną nowe pomieszczenia konserwacyjno-naprawcze i myjnia wagonów – zaznaczył Andrzej Sawicki dyrektor Tramwajów Elbląskich.

– Producent tramwajów będzie miał 24 m-ce na wykonanie tramwajów od momentu przyznania dofinansowania, stąd tak ważna była informacja, że pieniądze zostały już przyznane – dodał wiceprezydent Janusz Nowak

Projekt „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga” otrzymał dofinansowanie z RPO Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.

O nowych elbląskich tramwajach można przeczytać również tu: http://fakty.elblag.pl/modertrans-elblag-przeciera-szlaki-w-dziedzinie-tramwajow/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register