To było udane lato w Elblągu. Ratusz podsumował sezon turystyczny

Lato w Formie, Szkicologia, Wakacje z MOSiR-em, obsługa punktów Informacji Turystycznej, w Urzędzie Miejskim podczas konferencji prasowej podsumowany został sezon letni 2017.

– Sezon letni, sezon turystyczny był bardzo udany. Rozpoczęliśmy Dniami Elbląga, poprzez wakacyjny cykl Lato w Formie, po Święto Chleba na koniec wakacji. Chcę powiedzieć o trzech nowych pomysłach, które w tym roku wprowadziliśmy. Pierwszy to przekazanie punktów Informacji Turystycznej, które od lutego tego roku prowadzone są przez PTTK. Drugi pomysł, to uwolnienie Starego Miasta dla twórców, artystów, animatorów, by mogli swobodnie, bez opłat prezentować swoją twórczość. I wreszcie cykl spotkań, warsztatów, plenerów pn. Szkicologia. Pomysły te pozwoliły wzbogacić naszą ofertę w okresie wakacyjnym – mówił prezydent Wróblewski. – To wszystko nie odbyłoby się bez zaangażowania wielu osób. Chcę podziękować miejskim instytucjom, MOSiRowi, Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej, Galerii EL, MDK, które włączyły się w wybrane propozycje, dziękuję księdzu Błaszkowskiemu z Parafii Katedralnej za pomoc oraz organizacjom pozarządowym. Dziękuję wreszcie sponsorom, firmie GE – sponsorowi strategicznemu oraz marce Specjal – wymieniał prezydent podając również całościową kwotę środków miejskich, jakie zostały przeznaczone na sezon wakacyjny 2017, to 260 tysięcy złotych.

Lato w Formie w wielu odsłonach

Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury UM omawiał najważniejsze wydarzenia odbywające się w ramach cyklu Lato w Formie.

– Przystanek Starówka, to było 18 spotkań między Ratuszem i Katedrą, gdzie razem mogli się spotykać i bawić na różnych przedsięwzięciach artystycznych i muzycznych dorośli oraz dzieci. W ramach Lata w Formie na głównej scenie odbyło się 18 koncertów, grali wykonawcy elbląscy i ogólnopolscy, w kolejnych tygodniach każdy mógł wybrać coś dla siebie z bogatej oferty muzycznej. Popularnością cieszyło się Kino pod chmurką, spektakle uliczne Rozbójnicy na ulicy – opisywał główne składowe Lata w Formie Adam Jocz. – Podczas Lata w Formie odbywały się również Sjesta w Parku Modrzewie realizowana z Budżetu Obywatelskiego, czy inicjatywy organizacji pozarządowych, jak na przykład Wyścigi smoczych łodzi, czy Letni Salon Muzyczny w Bażantarni.

Wakacje z MOSiR-em

– Wakacje z MOSiRem to 12 imprez dla mieszkańców naszego miasta i gości. Wśród nich były turnieje piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, tenisa stołowego, festiwal sportów wodnych, w którym wzięło udział ponad 500 osób, 9. edycja Biegu Piekarczyka z udziałem około tysiąca biegaczy, duża impreza triathlonowa, gdzie wystartowało 600 sportowców i nasze wycieczki rowerowe po Elblągu i okolicach. Łącznie w wakacjach z MOSiRem wzięło udział 4.500 osób – podkreślił Andrzej Bugajny dyrektor MOSiR.

Turystyka

– W tym roku PTTK oddział Ziemi Elbląskiej obchodzi 70-lecie swojego istnienia – mówił Leszek Marcinkowski prezes PTTK. – W ramach zakończonego sezonu prowadziliśmy Soboty z przewodnikiem, wycieczki zabytkowym tramwajem z udziałem przewodników, czwartą edycję wyścigu smoczych łodzi, w której wzięło udział dwanaście załóg i 300 uczestników. I co dla nas najważniejsze, od 1 lutego elbląskie PTTK prowadzi całoroczny punkt Informacji Turystycznej w Ratuszu Staromiejskim. Na podstawie tego punktu możemy wskazać, że do Elbląga przybywa więcej turystów, do dziś, tj. do 17 listopada punkt odwiedziło prawie 45 tys. osób, to o ponad 8.400 więcej osób niż w poprzednim sezonie.

Źródło: UM Elbląg

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register