Turniej Czterech Trenerów we wrześniu w Elblągu

Już za niespełna dwa miesiące miłośników siatkówki czekają kolejne sportowe emocje. 7 i 8 września, po raz trzeci w naszym mieście rozegrany zostanie Turniej Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. Kibice ponownie zobaczą w akcji zespoły PlusLigi.

Siatkarskie imprezy, w których uczestniczą zespoły z PlusLigi nie są w naszym mieście codziennością, dlatego też wrześniowy Turniej Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga powinien być dla sympatyków tej dyscypliny sportu nie lada gratką. W dwudniowych zawodach nie powinno zabraknąć emocji, sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. W elbląskiej Hali Sportowo-Widowiskowej zaprezentują się: aktualni mistrzowie Polski czyli ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a także LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz Łuczniczka Bydgoszcz. W szeregach zaproszonych drużyn kibice będą mogli oglądać jednych z najlepszych zawodników wkraju i za granicą.

– Cieszymy się, że już po raz trzeci, Elbląga będzie gospodarzem tak dużego siatkarskiego wydarzenia jakim bez wątpienia jest Turniej Czterech Trenerów – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu iRekreacji w Elblągu. – Patrząc na dwie poprzednie edycje możemy śmiało powiedzieć, że impreza jest dobrze odbierana przez kibiców siatkówki w naszym mieście. W tym roku rywalizacja powinna być jeszcze bardziej interesująca, a dla kibiców nie lada gratką będzie zapewne występ w Elblągu aktualnych mistrzów Polski, siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Turniej Czterech Trenerów to również doskonała promocja naszego miasta, które nie po raz pierwszy pokazuje, że siatkówce na najwyższym poziomie.

Dla zespołów uczestniczących w imprezie, turniej w Elblągu będzie doskonałą okazją do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającym się sezonem. Konfrontacja zespołów PlusLigi to jeden z etapów przygotowań do rozgrywek ligowych, które w tym roku ruszą pod koniec września. Oprócz aktualnych mistrzów kraju, kibice będą mogli obserwować sąsiadów zza miedzy, czyli Indykpol AZS Olsztyn, Łuczniczkę Bydgoszcz oraz współorganizatorów imprezy zespół LOTOSU Trefla Gdańsk. Szczegółowym plan gier w elbląskim Turnieju Czterech Trenerów oraz ceny biletów zostaną podane w najbliższym czasie.

Organizatorem turnieju jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, partnerem wydarzenia LOTOS TreflGdańsk, natomiast patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga.

Tekst MOSiR
Fot. Wiktor Sampławski

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register