Turniej o Puchar Syrenki również w Elblągu

Elbląg będzie jednym z miast-gospodarzy Turnieju o Puchar Syrenki 2021. To turniej europejskich reprezentacji piłkarskich do lat 17. W naszym mieście rozegrane zostaną trzy mecze, a dziś w budynku klubowym Olimpii Elbląg odbyła się konferencja dotycząca turnieju.

– Cieszę się, że jako Elbląg będziemy uczestniczyć w tym wydarzeniu organizowanym od 1986 roku. Jako samorząd, w tym MOSiR angażujemy się w jego to wydarzenie. Dziękuję również Olimpii i Panu prezesowi Guminiakowi za pomoc. U nas zagrają swój mecz drużyny z Portugalii i Czech. Mam nadzieję, że przyciągną kibiców – mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Bezpłatne wejściówki zostaną rozprowadzone w szkołach, pozostali chętni również będą mogli zasiąść na trybunach.

– W Elblągu nocować będą ekipy z Rumunii i Czech, będą też trenować na obiektach MOSiR-u. Mecze elbląskie zostaną rozegrane w ten piątek, niedzielę i wtorek o godz. 12. Mamy nadzieję, że kibiców będzie dużo. Warto zobaczyć jakość gry tych 17-latków. Ci chłopcy już trenują w dobrych europejskich klubach, a w przyszłości niektórzy z nich być może będą grać w swojej reprezentacji seniorskiej. Finał turnieju zaplanowany jest w Ostródzie – mówił prezes Olimpii Paweł Guminiak.

MECZE W ELBLĄGU

FAZA GRUPOWA, 3 września 2021 Mecz 3 – Portugalia – Czechy (12:00, Elbląg).

FAZA 2, 5 września 2021 Mecz 7 – Przegrany meczu 3 – Przegrany meczu 4 (12:00, Elbląg).

MECZE O MIEJSCA KOŃCOWE, 7 września 2021 Mecz o 5. miejsce – Wygrany meczu 5 – Wygrany meczu 7 (12:00, Elbląg).

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register