Turniej o Złotą Piłkę – do jutra zapisy

Startuje rywalizacja, której historia ma 56 lat. Młodzi piłkarze z Warszawy i okolic ponownie mają szansę wkroczyć w świat wielkiego futbolu. Jeszcze tylko do jutra, 14 kwietnia, mogą zgłaszać swój udział. Rozpoczyna się rywalizacja w Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka.

Ten turniej to nie tylko popularyzacja piłki nożnej, aktywna forma spędzania czasu czy sportowa rywalizacja. Dla wielu to także przepustka do wielkiej kariery. Wielu znanych piłkarzy, sędziów i szkoleniowców rozpoczynało swoją karierę udziałem właśnie w tej niezwykłej imprezie. Zmaganiom młodych drużyn przyglądają się łowcy talentów. To podczas tych zawodów pierwsze piłkarskie kroki stawiali między innymi bracia Żewłakow, Jakub Wawrzyniak, Stanisław Terlecki czy Dariusz Dziekanowski.

Turniej piłkarski „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka to najstarsza impreza piłkarska skierowana do dziewczynek i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów. W zawodach mogą uczestniczyć zespoły szkolne, domy dziecka, domy kultury, drużyny parafialne oraz drużyny podwórkowe.

Udział w Turnieju jest bezpłatny!

Organizatorem zawodów jest Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA. W imprezie mogą uczestniczyć zespoły, których zawodnicy mają od 10 do 16 lat. Każda drużyna może zgłosić do turnieju od 5 do 10 zawodników. W bezpośredniej rywalizacji na boisku uczestniczy 5 zawodników (4 w polu + bramkarz). W skład drużyny może wejść jeden zawodnik licencjonowany przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców:

I grupa rocznik 2000-2002 (14-16 lat)
II grupa rocznik 2003-2004 (12-13 lat)
III grupa rocznik 2005 i młodsi (10-11 lat i młodsi()
Wszystkie szczegóły dotyczące 56. Edycji Turnieju „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka dostępne są na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl.

56. Turniej Piłki Nożnej „Gramy o Złotą Piłkę” im. Aleksandra Zaranka
Zapisy: do 14 kwietnia
Faza grupowa: od 14 kwietnia
Faza pucharowa: od 9 maja do 25 maja
Wielki Finał: 29 maja na Stadionie Miejskim przy ul. Łazienkowskiej 3
Turniej rozgrywany będzie na sześciu boiskach. Więcej informacji tutaj.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register