Uwaga! Jeśli dziecko wpadnie pod samochód odpowiadają za to rodzice

To ważna informacja dla rodziców. Jeśli dziecko wtargnie nagle na jezdnię i wpadnie pod samochód, odpowiedzialność za to spadnie na rodziców nieletniego. Taka sytuacja miała miejsce ostatnio w Ostródzie.

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą rodzice 10-latki, która wbiegła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście dziewczynka nie odniosła poważnych obrażeń. Policjanci przypominają, jak ważna jest nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, już od najmłodszych lat.

Do zdarzenia doszło na ul. Chrobrego w Ostródzie. Około godz. 16:00 na przejście dla pieszych wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegło dziecko.

Dziewczynka z ogólnymi potłuczeniami została przetransportowana do szpitala na badania. Na szczęście mimo, iż zdarzenie wyglądało groźnie, 10-latka nie odniosła poważnych obrażeń.

Policjanci zajmujący się profilaktyką ogromny nacisk kładą na edukację o bezpieczeństwie już od najmłodszych lat. Funkcjonariusze odwiedzają przedszkola i szkoły rozmawiając z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W nauce ważną rolę odgrywają również rodzice, którzy powinni wprowadzać zasady bezpieczeństwa w życie podczas codziennych czynności takich jak spacer, robienie zakupów czy przechodzenie przez jezdnię.

Dzieci naśladują zachowania dorosłych. Dajmy więc swoim pociechom odpowiedni wzór zachowania na drodze.

fot. zdjęcie poglądowe

 

1 komentarz

  • Jancia Reply

    18 kwietnia 2018 at 20:47

    No i slusznie.,ale wiecie co czasami jest tak ze jeden kierowca sie zatrzyma a obok po pasie debil [ inaczej nie da sie tego nazwac] zasuwa autem i ledwie sie za.trzymuje.Albo czesto gesto staja na pasach.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register