Uwaga! Świeżo malowane!

Ponad 1 800 tys. ławek w konserwacji. Sezon letni sprzyja nie tylko ich intensywnemu użytkowaniu, ale i naprawom.

Malowanie, remonty i mycie obejmie 1 800 ławek rozstawionych w parkach oraz przy terenach zieleni przyulicznej.  Malowanie ławek rozpoczęło się od tych parkowych. Oliwkowy kolor już mają ławki w parku Skaryszewskim, zaś écru w Ujazdowskim.

W sumie pomalowanych zostanie blisko 1 600 ławek, najwięcej w Śródmieściu. W Ogrodzie Saskim, parku Ujazdowskim oraz przy zieleńcach będzie to 666 ławek. Na Żoliborzu około 150, a na Bielanach ponad 50.

ławki3

Przeprowadzony monitoring stanu technicznego wykazał, że wyremontować należy m.in. drewniane siedziska i te naprawy obejmą 150 ławek. ZOM ostrzega, by uważać na świeżo malowane ławki. Nie chcecie się przykleić do świeżej farby? Na ławkach są kartki z ostrzeżeniem.

Ławki, podobnie jak kosze i inne elementy małej architektury, są od wiosny do jesieni także myte, natomiast prace konserwacyjne i porządkowe prowadzone są każdego roku. Zarząd Oczyszczania Miasta opiekuje się ok. 2,9 tys. warszawskich ławek rozstawionych wzdłuż chodników oraz w 6 parkach: Skaryszewskim, Praskim, Ujazdowskim, Ogrodzie Saskim, Fosa i Stoki Cytadeli oraz na Polu Mokotowskim.

Roczna konserwacja ławek kosztuje około 300 tys. zł.

 

źródło: zom.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register