Uwaga! Załamanie pogody – śnieg i silny wiatr!

W związku z podtrzymaniem przez większość modeli meteorologicznych niekorzystnych prognoz związanych z lokalnie umiarkowanymi i intensywnymi opadami śniegu na terenie Polski Północnej zgodnie z wewnętrzną skalą komunikatów i ostrzeżeń portal Info Meteo Elbląg wydał komunikat o załamaniu się pogody.

Fatalna pogoda trwać ma cały czwartek. Pierwsze jej symptomy odczują mieszkańcy Pomorza, następnie wraz z wędrówką niżu w kierunku Obwodu Kaliningradzkiego pogorszenie warunków atmosferycznych spodziewane jest także w województwie warmińsko-mazurskim.

Elisabeth – tak został nazwany układ niżowy przez niemieckich Meteorologów który narodzi się pomiędzy Francją a Wyspami Brytyjskimi w rejonie Kanału La Manche, dość szybko intensyfikując za naszymi zachodnimi granicami przyjmie postać typowego dla umiarkowanych szerokości geograficznych niżu atmosferycznego który oprócz opadów mieszanych przyniesie również silniejsze podmuchy wiatru z sektora wschodniego i północno-wschodniego.

Śnieg – od Pomorza przez Żuławy Wiślane po Warmię i Mazury prognozowany jest wielkoskalowy opad śniegu o zmiennym natężeniu związany z przemieszczaniem się aktywnego frontu okluzji.

Przyrost pokrywy śnieżnej, w zależności od orografii terenu, od 2 do 8 cm w ciągu 6 godzin.

Najwięcej opadów zaznaczy się w pasie od Wybrzeża Gdańskiego po Bory Tucholskie.

Silny wiatr do maksymalnie 60 km/h na lądzie oraz około 70 km/h w pasie nadmorskim może powodować zawieje śnieżne a te ograniczać widoczność w ruchu kołowym.

źródło: http://www.meteoelblag.pl/2018/03/28/komunikat-meteorologiczny-niz-elisabeth/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register