W Elblągu będą szczepić dzieci. Na Podhalu mają wątpliwości

Radni miejscy zdecydowali, że dzieci w Elblągu zostaną zaszczepione przeciwko pneumokokom. Trwa także dyskusja o szczepienia dziewczynek przeciwko wirusowi HPV. Tymczasem radni z Podhala mają wątpliwości. Wszystko przez lekarza ginekologa.

7 września br. Rada Miejska w Elblągu przyjęła uchwałę dotyczącą realizacji „Programu profilaktycznego przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród dzieci urodzonych w 2015 i 2016 roku z terenu miasta Elbląga”. Obecnie samorząd poszukuje podmiotu, który realizować będzie niniejszy program.

W tym roku Miasto chce zaszczepić 320 dzieci. Podobna ilość ma zostać zaszczepiona w przyszłym roku. Z budżetu miejskiego na ten cel ma zostać przeznaczonych 160 tys. zł. Program w całości finansowany jest z budżetu Gminy Miasto Elbląg.

Szczepienia obejmą dzieci urodzone w 2015-2016 roku (po skończonym 2 r.ż.)- według kolejności zgłoszeń. Szczepienie zostanie wykonane 13 walentną szczepionką PCV 13 (1 dawka).

Tymczasem radni z Zakopanego mają wątpliwości w sprawie szczepień. Radni stoją właśnie przed decyzją, by po raz kolejny zarezerwować w budżecie miasta pieniądze na zakup szczepionek przeciwko wirusowi hpv.

Pieniądze na ten cel rokrocznie przekazywało miasto. Teraz radni zdecydowali się na posiedzenie komisji rodziny i spraw społecznych zaprosić prof. Rudolfa Klimka, który jest jak się okazało gorącym przeciwnikiem szczepionek dla dzieci.

Według niego zarabiają na tym przede wszystkim koncerny farmaceutyczne i jego koledzy po fachu. Od strony medycznej natomiast coraz więcej pojawia się dowodów, że szczepionka może działać zgoła odmiennie.

– Niektórzy lekarze ratują szczepionką tylko dlatego, bo ktoś inny chce zarobić, czyli koncerny farmaceutyczne – mówił prof. Klimek. – Odpowiedzialnych za to w Polsce jest pięciu profesorów. Ostatnio w Sejmie mówią, że szczepić przeciwko hpv, ale żeby przenieść to z Ministerstwa Zdrowia na Narodowy Fundusz Zdrowia. (…) Dlatego zwracam się do państwa z prośbą i uznaniem dla burmistrza Doruli i powtarzam: oszuści nie powinni być lekarzami. Oszustom nie wolno mówić o metodach leczenia nie wymieniając jego dróg. Wszyscy którzy mają legitymacje „zaszczepiony przeciwko rakowi szyjki macicy” powinni iść do lekarza po zwrot pieniędzy. Ludzie, którzy to robią powinni przeprosić społeczeństwo.

Źródło: podhale24.pl

 

2 komentarze

 • Służba Zdrowia Reply

  14 listopada 2017 at 15:18

  Wy Polacy Jesteście strasznie naiwni … 
  Wasza Polska jest niszczona i zatruwana PRZEZ MIĘDZYNARODOWE Koncerny farmaceutyczno – chemiczne !
  Stan zdrowia Polaków dramatycznie się pogorsza !!! Spada standard życia Polaków oraz wzrasta śmiertelność !

  1. Wg GUS Śmiertelność Polaków wzrosła + 35 % w styczniu rok 2017 vs 2016 !!! i 7 % półrocze 2017 vs prev.

  2. Wzrasta lawinowo zachorowalność i śmiertelność na nowotwory.
  Źródło: http://onkologia.org.pl/nowotwory-zlosliwe-ogolem-2/
  Uwaga – nowe dane po 2014 – za zatajane przed opinia publiczna !
  KRD (Krajowy Rejestr Nowotworów) NIE PODAJE DANYCH od 2013 roku !

  3. Tylko wg danych IMS – w 2017 roku planowany jest wzrost 5,6 % w sprzedaży leków 2017 vs 2016
  – co wyraźnie wskazuje na zapotrzebowanie na leki wśród Polaków wynikający z pogorszenie stanu zdrowia Polaków.

  Oto jak niszczeni sa ludzi i niepokorne kraje… Kiedyś były obozy koncentracyjne, teraz MASOWO I HURTOWO zatruwa się Waszą wodę, żywność i powietrze i szczepienia…
  Ludzie mają CHOROWAĆ, wydawać pieniądze na leczenie I NIE STAWIAC OPORU….
  Oto jak tworzony jest NIEŚWIADOMY niewolnik XXI wieku…

  A Wy Polacy ślepo i naiwnie wierzycie we wszystkie bzdury wciskane wam przez polityków i koncerny farmaceutyczno –chemiczne….

  Kiedyś nas prowadzono do komór gazowych, mówiąc, ze idziemy pod prysznice…
  Teraz Was – Polaków SZCZEPI się toksycznymi produktami i wmawia się Wam, ze „to dla waszego dobra”.
  Wy Polacy Jesteście strasznie naiwni … 

 • Adam Reply

  21 listopada 2017 at 10:29

  Przeczytałem ostatnio, że są dwa powody, dla którego warto zaszczepić dziecko. Pierwszy to, aby mogło się pochwalić przed kolegami “pieczątką” po szczepionce, a drugi to, żeby nie umarło. Ludzie czy wy wszyscy nie przesadzacie? Czy kilka lat temu ktoś analizował każdy mln szczepionki? Zobacz na swoje ramie, masz “pieczątkę?” I co? Jakoś żyjemy i mamy się świetnie. Nudzi się wam? Sugeruje poczytać coś pewnego http://zaszczepsiewiedza.pl/

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register