W Elblągu ponowne zaostrzenie obostrzeń pandemicznych

Na Warmii i Mazurach będziemy wprowadzać ostrzejsze regulacje niż w innych regionach kraju. Galerie, hotele, kina, muzea, teatry, baseny i korty zostaną zamknięte – zapowiedział podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Według wstępnych założeń, obostrzenia będą wprowadzone na dwa tygodnie.

To oznacza, że od soboty także w Elblągu wraca wiele obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zamknięte zostaną szkoły, hotele, galerie handlowe, kina, teatry, baseny oraz infrastruktura sportowa.

– Trzecia fala rozpędza się w Polsce – świadczy o tym rosnąca dynamika zakażeń – wyjaśnił podjęte decyzje minister zdrowia Adam Niedzielski.  – Z tygodnia na tydzień obserwujemy wzrost o 1/3 zakażeń, spadek liczby wolnych łóżek w systemie covidowym oraz wzrost badań pod kątem zakażeń koronawirusem. Jak twierdzi, trzeba się również liczyć z rosnącą obecnością nowych mutacji, w tym brytyjskiej oraz południowoafrykańskiej.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przedstawił wyniki dotyczące średniej liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców.

Aktualnie sytuacja epidemiologiczna jest bardzo zróżnicowana pod względem regionalnym.

Warmia i Mazury to region najbardziej dotknięty zjawiskiem pandemicznym. Poinformował również, że na Warmii i Mazurach celność wyników w badaniach przekracza 30 proc., a województwo przekracza średnią zachorowań w kraju prawie dwukrotnie.

– Przed nami czas rozwoju pandemii – ostrzegł minister Niedzielski. – Analitycy wskazują, że szczyt trzeciej fali ma być na średnim poziomie 10-12 tys. zachorowań. Aktualnie średnia wynosi ok. 8 tys. – zaznacza minister Niedzielski.

2 komentarze

  • noris1225 Reply

    8 marca 2021 at 19:00

    4 dzień ńie moge śie dodzwonić do Pumologa od chorób płuc na Żeromskiego 22 tragedia ludzie umieraja na brak dostępu do lekarzy a nie na covida

  • Patryk Reply

    31 marca 2021 at 14:13

    To zadziwiające, że pomimo faktu, iż cały personel medyczny został zaszczepiony, nadal większość przychodni leczy ludzi przez telefon. O co tutaj chodzi?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register