W naszym województwie ciężko skatowano amerykańskiego żołnierza!

Pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała trzy osoby mające związek z napadem. Jednej postawiono już zarzut napadu rabunkowego i brutalnego pobicia – informuje Radio Olsztyn.

Do napadu i pobicia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia w Giżycku w jednym z lokali. Sprawcy napadli i ciężko pobili żołnierza, który ze  złamaną twarzoczaszką trafił do szpitala w Niemczech. Cywilny pracownik także jest pokrzywdzony w tym zdarzeniu – poinformował prokurator Grzegorz Ryński.

W wyniku żmudnej pracy policji i prokuratury zatrzymano trzy osoby mające związek ze zdarzeniem. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn prokuratura postawiła już zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia, za co grozi kara od 2 do 12 lat więzienia – podał prokurator.

Jak dodał, zatrzymani mężczyźni mogą mieć także związek z innym pobiciem, do którego doszło we wrześniu. „Prokurator jeszcze nie zdecydował, czy połączyć oba te postępowania w jedno” – podkreślił prokurator Ryński.

W sprawie pobicia i napadu na żołnierza amerykańskiego i cywilnego pracownika trwają z udziałem zatrzymanych mężczyzn czynności i od nich będzie zależeć, czy prokurator wystąpi z wnioskami do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu – zaznaczył Ryński.

źródło: Radio Olsztyn.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register