Gdzie posłać dziecko na półzimowisko w Elblągu?

W okresie od 22 stycznia do 02 lutego 2018 r w naszym województwie będą trwały ferie zimowe. Wzorem lat ubiegłych elbląski samorząd oraz instytucje miejskie przygotowują bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży.

Jedną z form wypoczynku są półzimowiska, organizowane w szkołach dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Karty będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek w dniu 08 stycznia 2018 r. od godziny 8.00.

Półzimowiska będą organizowane w następujących szkołach:

• Szkoła Podstawowa nr 12, ul. Zajchowskiego 12,
• Szkoła Podstawowa nr 21, ul. Godlewskiego 1,
• Szkoła Podstawowa nr 16, ul. Sadowa 2,
• Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Mickiewicza 41,
• Szkoła Podstawowa nr 11, ul. Korczaka 34,
• Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Węgrowska 1,
• Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy nr 1, ul. Kopernika 27.

W każdej z ww. placówek organizowane będą dwa turnusy pięciodniowe:
I turnus: 22.01.2018 r. – 26.01.2018 r.
II turnus: 29.01.2018 r. – 02.02.2018 r.

W zajęciach trwających od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie, będą mogły wziąć udział dzieci pozostające w tym czasie w Elblągu. Pod opieką wykwalifikowanej kadry spędzą ten czas w sposób aktywny oraz atrakcyjnie urozmaicony tematycznie.

Rodzice uczniów, którzy są zainteresowani uczestnictwem swojego dziecka w półzimowisku, winni zgłosić się do szkoły, która organizuje wypoczynek w czasie tegorocznych ferii. W szkole tej otrzymają do wypełnienia kartę zgłoszenia dziecka na półzimowisko (będzie potrzebny PESEL dziecka).

Karty na półzimowisko będą wydawane w szkołach organizujących wypoczynek w dniu 08 stycznia 2018 r. od godziny 8.00.

Pełna odpłatność za turnus wynosi 90 zł od osoby (50 zł wyżywienie, 40 zł – dopłata do organizacji zajęć – transport, materiały edukacyjne, bilety wstępu itp.).

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Elblągu będzie organizatorem półzimowiska dla dzieci niepełnosprawnych kierowanych ze wszystkich elbląskich szkół (również dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi i poruszające się na wózku).

– Jednocześnie informujemy, ze zgodnie z Uchwałą nr XXVII/780/2013 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 30 XII 2013 r. wprowadzającą na terenie Gminy Miasto Elbląg Program „Karta Dużej Rodziny” uczestnicy programu wnoszą opłatę tylko za wyżywienie (zwolnieni są z opłaty 40 zł) – informuje Urząd Miejski w Elblągu. – W związku z dużym zainteresowaniem rodziców tą formą wypoczynku, zobowiązuje się opiekunów do zapisu dziecka tylko na jeden turnus, do jednej ze szkół organizującej półzimowisko. Jeżeli zostaną wolne miejsca, z drugiego turnusu będą mogły skorzystać również te dzieci, które uczestniczyły w I turnusie.

 

1 komentarz

  • Kinga Reply

    7 grudnia 2017 at 14:08

    Bardzo dobrze, ze zorganizuja czas dzieciom, ktore nie moga nigdzie wyjechac. Mi w tym roku portfel pozwolil wyslac syna na zimoewisko z kochamwakacje. Sasiadka polecala wiec mysle ze wroci zadowolony

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register