W weekend ORLEN WARSAW MARATHON

23-24 kwietnia ulicami Warszawy pobiegnie  Orlen Warsaw Marathon. Rywalizacji na królewskim dystansie towarzyszył będzie bieg na 10 kilometrów oraz Charytatywny Marszobieg Dar Serca.

Rywalizacja na dystansie 42,195 km rozpocznie się o godz. 8.45. Dziesięć minut wcześniej na trasę maratonu wyruszą sportowcy w kategorii handbike. Trasa maratonu prowadzi ulicami (plan można pobrać tutaj): Wybrzeże Szczecińskie, Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Powiśla), Wybrzeże Kościuszkowskie, Wybrzeże Gdańskie (jezdnia w kierunku Mokotowa), R. Sanguszki, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Rondo gen. Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie (cała szerokość jezdni), pl. Na Rozdrożu, al. J.Ch. Szucha, pl. Unii Lubelskiej, Puławska (jezdnia w kierunku centrum), Domaniewska, Bukowińska, Rolna, al. Komisji Edukacji Narodowej (jezdnie w kierunku centrum), I. Ghandi (jezdnia w kierunku al. Komisji Edukacji Narodowej), J. Rosoła (do ul. K. Jeżewskiego jezdnią w kierunku centrum, dalej całą szerokością), Relaksowa, Kabacka, Nowoursynowska, Rzekotki, Podgrzybków, Gąski, Przekorna, Ł. Drewny (trasa rowerowa), Przyczółkowa, al. Wilanowska (jezdnia w kierunku Mokotowa), Jana III Sobieskiego (jezdnia w kierunku centrum), al. W. Witosa (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), L. van Beethovena, Jana III Sobieskiego, Belwederska (jezdnie w kierunku centrum), J. Gagarina (jezdnia w kierunku centrum), Podchorążych, A. Suligowskiego, Czerniakowska, Wioślarska, Wybrzeże Kościuszkowskie (jeden pas jezdni w kierunku Wilanowa), Most Świętokrzyski (jezdnia w kierunku Pragi), Wybrzeże Szczecińskie do mety na PGE Narodowym.  Pierwsi zawodnicy dotrą na metę w czasie nieco ponad 2 godzin. Taki rezultat osiągną jednak tylko sportowcy z tzw. biegowej elity. Limit czasu na pokonanie trasy dla najsłabszych zawodników wynosi 5 godzin i 45 minut.

Wspólnie z zawodnikami maratonu, choć w przeciwnym kierunku, z Wybrzeża Szczecińskiego, na trasę wyruszą biegacze rywalizujący na dystansie 10 kilometrów. Na starcie pojawi się pięć tysięcy sportowców. Najlepsi z nich pokonają trasie poniżej 30 minut. Pozostali muszą zmieścić się w limicie czasu – 1 godziny i 40 minut. Uczestnicy pobiegną w godz. 8.45 – 10.30 ulicami: Wybrzeże Szczecińskie, Wał Miedzeszyński (jezdnia w kierunku Mostu Siekierkowskiego), gen. A.E. Fieldorfa „Nila”, gen. T. Bora-Komorowskiego, Egipska, Ateńska, Brukselska, Paryska, Zwycięzców, Wał Miedzeszyński, Wybrzeże Szczecińskie, zjazd z al. J. Poniatowskiego do mety na PGE Narodowym.

Dzień wcześniej, 23 kwietnia, przedpołudniem odbędą się biegowe zmagania uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Po południu natomiast odbędzie się Charytatywny Marszobieg Dar Serca. W tej konkurencji obok siebie staną pełnosprawni i niepełnosprawni biegacze, którzy poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu chcą pomóc innym. W marszobiegu może wziąć udział każdy, bez względu na poziom zaawansowania czy wiek – nie będzie prowadzony pomiar czasu oraz klasyfikacja końcowa, a udział jest bezpłatny. Będzie też możliwość dokonania dobrowolnej opłaty startowej, która w 100% zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Więcej informacji o tym specjalnym biegu tutaj.

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. Do tej pory odbyły się trzy edycje tego sportowego wydarzenia. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. W tym samym dniu odbywa się również bieg OSHEE 10 km, a dzień wcześniej ma miejsce Charytatywny Marszobieg Dar Serca na dystansie 1800 metrów.

 

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register