Wakacje to czas remontów w szkołach. Jakie placówki przejdą modernizację?

Ponad osiemset pięćdziesiąt tysięcy złotych, taką kwotę zabezpieczono w budżecie Departamentu Edukacji i Sportu UM na realizację prac remontowych w elbląskich przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych.

Prace remontowe dotyczą w dużej mierze dostosowania szkół do nowych zadań w związku z wdrażaną reformą edukacji oraz tworzeniem dodatkowych grup przedszkolnych, co wiąże się z adaptacją nowych sal dydaktycznych. Ponadto, jak zawsze, realizowane są niezbędne remonty bieżące.

 

Dzięki środkom pochodzącym z kasy miasta remontowane są między innymi sale gimnastyczne, dydaktyczne czy sanitariaty. Część środków zabezpieczona jest także na przystosowanie gabinetów lekcyjnych w szkołach podstawowych na pracownie fizyczne i chemiczne.

Doinwestowano zadania w następujących placówkach oświatowych:

Szkoła Podstawowa nr 23 – wymiana instalacji CO, remont łazienki, przygotowanie gabinetów dydaktycznych,

Przedszkole nr 11 – remont w celu adaptacji pomieszczeń dla nowej grupy,

Przedszkole nr 5 – likwidacja uszkodzeń w przewodach instalacji elektrycznej;

Trzy wymienione jednostki otrzymały dofinansowanie w celu przystosowania gabinetów i uruchomienia nowych miejsc przedszkolnych. Dzięki pracom remontowym i modernizacji pozyskano łącznie 104 nowe miejsca dla przedszkolaków.

Szkoła Podstawowa nr 19 – dofinansowano zakup materiałów niezbędnych do remontu związanego z przeniesieniem świetlicy, w nowym miejscu adaptowana jest również biblioteka szkolna i powstają kolejne sale dydaktyczne. Ponadto, zgodnie z zaleceniami Sanepidu, usuwane są elementy łatwopalne z podłóg i ścian,

Szkoła Podstawowa nr 14 – przystosowanie pomieszczenia z przeznaczeniem na salę lekcyjną,

Specjalny Ośrodek Szkolno–Wychowawczy nr 2 – częściowa wymiana sieci instalacji ciepłej i zimnej wody,

Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących – remont sal lekcyjnych,

Szkoła Podstawowej nr 15 – usunięcie awarii wodno – kanalizacyjnej

Samorząd Elbląga przekazał również środki na realizację zadań związanych z przystosowaniem budynku Gimnazjum nr 7 do edukacji przedszkolnej oraz na dokończenie realizowanej inwestycji pn. „Jar w formie” przy Zespole Szkół nr 1. W Zespole Szkół nr 1 realizowany jest również remont i dostosowanie łazienek dla najmłodszych uczniów, powstają także nowe sale dydaktyczne.

fot. poglądowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register