Weekendowa akcja policji. Kierowcy mogą stracić prawo jazdy!

W najbliższy weekend policjanci z ruchu drogowego przeprowadzą działania „Trzeźwy poranek”. Jak nietrudno się domyślić ukierunkowane będą one na osoby wsiadające do samochodów pod wpływem alkoholu.

Bezustnikowe urządzenia pozwolą na szybkie wykonanie dużej ilości badań.
Działania będą prowadzone na ulicach Elbląga oraz drogach powiatu. Wszystko to dla bezpieczeństwa użytkowników dróg.

– Cel, tych cyklicznych działań, jest zawsze ten sam – troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców – mówi podkom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – W 2017 roku policjanci z Elbląga przeprowadzili ponad 62 tysiące kontroli trzeźwości.

Jeżeli ktoś wsiada za kierownicę po alkoholu musi się liczyć z tym, że odpowie za to przed sądem. Zdarza się że podczas weekendu liczba skontrolowanych osób przekracza 800.

Wszystko po to by eliminować z ruchu tych, którzy mają w organizmie promile, a mimo to kierują samochodem lub nawet samochodem ciężarowym. Samo badanie nie jest uciążliwe i trwa dosłownie chwilę.

– Właściwie jest to weryfikacja – trzeźwy lub pod wpływem alkoholu – dodaje podkom. Tomasz Krawcewicz – W drugim przypadku potrzebne jest badanie urządzeniem z ustnikiem, które określi ilość alkoholu w organizmie. Wynik ten dołączany jest później do materiałów postępowania.

Jazda samochodem w stanie nietrzeźwości skutkuje karą pozbawienia wolności do lat 2, utratą prawa jazdy i sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami a także wysoką grzywną – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register