Weekendy i dni wolne bez prac domowych? Takie jest zalecenie kuratora oświaty

Jak informuje Radio Olsztyn, prace domowe zadawane dzieciom na ferie to nieodpowiedzialne działanie nauczycieli i szkół. Tak uważa warmińsko-mazurski kurator oświaty. Odpowiednie pisma w tej sprawie trafiły już do szkół w naszym województwie!

Zaczęła się walka z tym procederem i nie chodzi tylko o ferie, które właśnie się kończą, ale także o inne dni wolne, takie jak weekendy lub przerwy świąteczne.

Kuratorium przesłało komunikat do szkół, w którym zwraca uwagę na obciążanie uczniów pracami domowymi. Jak zapowiada kurator, kolejne dni wolne powinny być już bez obciążenia dodatkową nauką.

W tej sprawie wypowiedział się także Rzecznik Praw Obywatelskich, który stwierdził, że prawo dziecka do odpoczynku i regeneracji narusza zwyczaj zadawania uczniom obszernych prac domowych do wykonania w czasie ferii szkolnych oraz innych dni wolnych od nauki.

Więcej: https://ro.com.pl/ferie-wolne-od-szkoly-rzecznik-praw-obywatelskich-i-kurator-oswiaty-w-olsztynie-sprzeciwiaja-sie-zadawaniu-uczniom-prac-domowych-na-ferie-i-weekendy/01375760

2 komentarze

 • Jancia Reply

  4 lutego 2018 at 17:20

  A moje dziecko i tak mialo zadane prace domowa na ferie,i co?

  • Przemek Reply

   5 lutego 2018 at 08:23

   I szczerze mówiąc to normalne. Osobnym tematem jest zadawanie prac np na weekend. To normalne i tak powinno być. Jak się dziecko ma czegoś nauczyć skoro systematycznie nie pracuje. Tyłka osobnym tematem jest to jak niektórym nauczycielom odbija i zadają takie ilości że załączniku Rodzina nie może się wyrobic

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register