Wezwał policję…dla żartu. Teraz nie będzie mu już tak wesoło

Zgłoszenia policjantom sytuacji, gdzie zagrożone jest ludzkie zdrowie lub życie bądź doszło do czynu zabronionego zasługują na pochwałę, natomiast fałszywe alarmy na całkowitą negację połączoną z surowymi konsekwencjami takiego czynu. Policjanci po raz kolejny interweniowali, gdzie nie potwierdzono potrzeby ich obecności.

Wczoraj oficer dyżurny braniewskiej jednostki policji skierował patrol na interwencję do niewielkiej miejscowości na terenie gminy Wilczęta, gdzie miała trwać awantura pomiędzy dwoma mężczyznami. Podczas kłótni jeden z nich miał wybić szybę w oknie mieszkania zgłaszającego. Na miejscu okazało się, że nie doszło do żadnej awantury ani tym bardziej do wybicia szyby w mieszkaniu. Zgłaszający interwencję, oświadczył że wezwał policjantów dla żartu. Za bezpodstawne wezwanie policji mężczyznę ukarano mandatem w wysokości 500 złotych.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że nr 112, 999, 998, 997 to numery alarmowe i należy z nich korzystać z rozwagą. Areszt, ograniczenie wolności, grzywna do 1500 złotych, to kary jakie kodeks wykroczeń przewiduje za bezzasadne wzywanie służb.

Interweniując wczoraj funkcjonariusze zaangażowani byli w przeprowadzanie bezzasadnych czynności. Poświęcali czas, który powinien zostać przeznaczony na ochronę bezpieczeństwa i porządku publicznego. A przecież mogliby wtedy udzielać pomocy tym, którzy naprawdę jej potrzebują.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register