Opinia. Wiadukt na Zatorze to błąd? Absolutnie nie!
Poseł Jerzy Wilk, podobnie jak działacze Prawa i Sprawiedliwości krytykują prezydenta Witolda Wróblewskiego za budowę wiaduktu na Zatorze. Czy ta inwestycja to błąd? Absolutnie nie. Taki obiekt jest potrzebny z kilku względów.
Trzeba pamiętać, że mieszkańcy osiedla Zatorze – a wbrew temu co twierdzi poseł Jerzy Wilk to całkiem spora dzielnica miasta – od lat apelowali o takie rozwiązanie. Z jednego konkretnego powodu – trakcja kolejowa i szlabany, które przynajmniej kilkanaście razy dziennie odcinają drogę na Zatorze.
Politycy przed każdymi wyborami lokalnymi to obiecywali i z obietnic się nie wywiązywali.
O takie rozwiązanie apelowały również służby ratownicze – pogotowie, straż pożarna, policja. Kiedy trzeba szybko dojechać na Zatorze pojawia się problem.
Ostatnio elbląskie media obiegł filmik, który pokazuje jak przy zamkniętym szlabanie stoi wóz straży pożarnej na sygnale. Niestety musi czekać aż przejedzie pociąg.
Na Zatorzu ma również powstać nowoczesna Komenda Miejska Policji w Elblągu. To już powoduje, że wiadukt musi powstać, aby mundurowi mogli sprawnie przemieścić się na teren całego miasta. Nie zapominajmy również, że funkcjonuje tam Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oraz szkoły podstawowe.
Na byłym terenie wojskowym powstają kolejne przedsiębiorstwa, które również potrzebują dogodnej drogi dojazdu.
W tym wszystkim warto również pamiętać o samych mieszkańcach, którzy chcą szybko, komfortowo i bezpiecznie dojechać lub dojść do centrum miasta. Do tej pory takiej możliwości nie mieli.
Przez wiele lat mieszkańcy Zatorza czuli się elblążanami „drugiej kategorii”, podobnie jak niegdyś mieszkańcy Zawodzia. Dla nich wybudowano dwa mosty na rzece Elbląg, aby mogli szybciej dostać się do centrum miasta. Teraz czas to samo zrobić dla mieszkańców Zatorza.
Nie budujmy kapitału politycznego na potrzebach mieszkańców Elbląga. Wiadukt jest tam potrzebny i każdy o tym wie, kto choć raz jechał na Zatorze i musiał stać przy przejeździe kolejowym. Osobną kwestią są koszty takiej inwestycji – czy można było to zrobić taniej? Inaczej? Możliwe, ale tu już odwrotu nie ma. Trzeba dokończyć budowę.
1 komentarz
Nosobiektywnytradamus mniejszy
15 marca 2018 at 20:18Dobrze napisane