Wiadomo kto wybuduje wiadukt na Zatorze. Miasto wyłoniło wykonawcę

Konsorcjum firm z Gdyni będzie realizowało największą miejską inwestycję – budowę wiaduktu na osiedle Zatorze. O to zadanie ubiegało się aż siedem firm budowlanych z całej Polski. Koszt wykonania inwestycji to 35 mln zł.

Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum dwóch firm z Gdyni – Firma Budowlano – Drogowa MTM SA – Lider Konsorcjum oraz Vistal Gdynia SA.

Wykonawca będzie realizował następujące zadania: budowa wiaduktu leżącego nad linią kolejową w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej w Elblągu, budowa dróg dojazdowych do wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej w Elblągu, przebudowa kanalizacji deszczowej w ciągu Al. Grunwaldzkiej w Elblągu na odcinku od ulicy Lotniczej do rzeki Kumieli w ramach przedsięwzięcia pn. „Poprawa powiązania dzielnicy Zatorze (strefy przedsiębiorczości Elbląskiego Obszaru Funkcjonalnego) z centrum Miasta poprzez budowę wiaduktu w ciągu ulicy Lotniczej i Skrzydlatej wraz z drogami dojazdowymi i dostosowaniem istniejących elementów sieci drogowej.

Orientacyjny czas zakończenia inwestycji to 30 września 2018 r.

Przypomnijmy, że Miasto pozyskało na inwestycję dofinansowanie ze środków unijnych w wysokości 12 mln zł.

Inwestycja będzie polegała na budowie dróg dojazdowych do wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej. Modernizacja ulic, budowa łącznic i rond, tworzenie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnianie kanalizacji, uzbrojenia i zieleni potrwa do końca 2018 roku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register