Wiadukt na Zatorze coraz bliżej. Siedem firm złożyło oferty

To będzie jedna z największych i najważniejszych inwestycji w naszym mieście. Przez lata odkładana, jako zbyt kosztowna, teraz już po prostu konieczna. Wiadukt na osiedle Zatorze, wraz z ulicami dojazdowymi do obiektu wyniesie bagatela 35 milionów złotych.

Materiał wideo:

Pan Zenon mieszka na Zatorzu całe życie. Od wielu lat na różnych spotkaniach z samorządowcami domaga się budowy wiaduktu.

– Szlabany opuszczane są kilkanaście razy w ciągu dnia, nawet więcej. To powoduje, że osiedle jest właściwie zamknięte dla szybkiej akcji ratowniczej. Karetki czy straż pożarna przez to nie dojadą szybko jak będzie trzeba. Dobrze, że w końcu ktoś zdecydował się na takie działania. Wiadukt jest nam potrzebny – napisał do naszej redakcji.

Ratusz ogłosił już nawet konkurs na wykonanie wiaduktu. Zainteresowanych realizacją tej inwestycji jest siedem firm: Strabag z Pruszkowa (wycenił prace na 46,6 mln zł), Gotowski – Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe” z Bydgoszczy (36 mln), konsorcjum firm z Gdyni (MTM SA, Vistal, Vistal Infrastructure, które wyceniły prace na 34,9 mln zł), TRAKCJA PRKiI Warszawy (34,7 mln zł), Konsorcjum firm z Będzina (Banimex i Azi-Bud, które wyceniły prace na 35,8 mln zł), Skanska z Warszawy (38,3 mln zł) i Budimex z Warszawy (35,9 mln zł). Obecnie elbląscy urzędnicy badają złożone oferty.

Jeśli nie będzie żadnych przeszkód, budowa wiaduktu rozpocznie się w wakacje tego roku, dokładnie w lipcu. Obecnie pracownicy elbląskich Wodociągów oraz spółki EPEC usuwają możliwe kolizje jeśli chodzi o sieci wodociągowe i ciepłownicze na terenie przyszłej inwestycji.

Miasto pozyskało na inwestycję dofinansowanie ze środków unijnych. Umowy na dofinansowanie projektu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 podpisze dziś marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

Inwestycja będzie polegała na budowie dróg dojazdowych do wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej. Koszt prac szacuje się na ponad 33 mln zł, z czego ponad 12 mln zł to środki europejskie. Modernizacja ulic, budowa łącznic i rond, tworzenie infrastruktury dla pieszych i rowerzystów oraz uzupełnianie kanalizacji, uzbrojenia i zieleni potrwa do końca 2018 roku.

O tym projekcie szczegółowo można przeczytać tu: http://fakty.elblag.pl/wiadukt-na-zatorze-coraz-blizej-rozpoczynaja-sie-pierwsze-prace-budowlane/

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register