Ukradł busa dla niepełnosprawnych dzieci. Złodzieja zatrzymali policjanci

Policjanci z Elbląga zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież busa spod jednej z placówek szkolno-wychowawczych w Elblągu. Skradziony bus był przystosowany do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Policjanci znaleźli przemalowany i porzucony samochód pod Elblągiem. Sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

Zatrzymany 39-latek jest podejrzany o kradzież opla vivaro o wartości 80 tysięcy złotych. Samochód był przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Według ustaleń śledczych w dniach 28 kwietnia – 02 maja sprawca włamał się do garażu, jednej z placówek szkolno-wychowawczych w Elblągu, skąd ukradł samochód.

Kryminalni z Elbląga zatrzymali podejrzanego 16 maja br. na terenie miasta. Znaleźli także porzucone auto w podelbląskim Władysławowie. Jak ustalili policjanci, sprawca nie mógł go w żaden sposób sprzedać. Samochód miał zamalowane boczne znaki wskazujące na jego przeznaczenie (niepełnosprawni).

Na wniosek policji o prokuratury, w miniony piątek (19 maja), sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Zebrany materiał dowodowy, w tym zeznania świadków, pozwoliły przedstawić mu zarzut kradzieży z włamaniem. Był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register