Woda w Tolkmicku i Kadynach nie nadaje się do spożywania!

O tym fakcie informował nas jeden z Czytelników, który zwracał uwagę, że woda w kranach w Tolkmicku powoduje – w najlepszym wypadku rewolucje żołądkowe. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie tych informacji ze strony urzędu w Tolkmicku.

Mieszkańcy Tolkmicka od wielu dni podejrzewali, że płynąca z ich kranów woda nie nadaje się do spożycia, ani mycia. Kiedy zgłaszali ten fakt odpowiednim instytucjom, byli zbywani.

– Ludzie od tygodnia i dłużej opowiadali na mieście, że mają ciągle rozwolnienie. Ja to samo przeżyłem. Codziennie kąpiemy dzieci w tej wodzie. Wczoraj moje 9-miesięczne dziecko się skaleczyło, wieczorem było w tej skarżonej wodzie wykąpane – alarmuje nasz Czytelnik.

Okazuje się, że w dniu dzisiejszym komunikat w tej sprawie wystosował Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku.

„Informujemy, iż w związku z wynikami badania próbki wody stwierdzono, że na chwilę obecną woda nie spełnia wymagań w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z uwagi na obecność bakterii grupy coli dla miejscowości: Tolkmicko, Nowinka, Janówek, Kikoły, Kadyny.

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:

Woda z kranu nie może być spożywana ani używana do przygotowania posiłków. Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych. Woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.

– Będziemy w tej sprawie na bieżąco informować mieszkańców. Na chwilę obecną prosimy o zastosowanie powyższych wytycznych. Czekamy na potwierdzenie informacji ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej – informuje urząd w Tolkmicku.

Nasz Czytelnik dodaje, że problemy z jakością wody w Tolkmicku występowały od przynajmniej kilku dni.

– Nie jest pewne ilu mieszkańców miasta i okolic będzie teraz miało z tego powodu problemy zdrowotne – dodaje mieszkaniec Tolkmicka. – Urząd ogłosił, że pić wody nie wolno, kąpać się nie wolno. Jednak beczkowozów nie zapewniono. Zostaliśmy pozostawieni sami sobie.

Teraz mieszkańcy Tolkmicka mają żal i pretensje do lokalnych urzędników, że o problemie ze skażoną wodą nie informowali ich wcześniej.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register