Wojewoda unieważnił uchwałę w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego

Takie informacje podaje na swoim koncie na facebooku radny miejski Piotr Opaczewski, który działał przeciwko likwidacji tej placówki. Radny powołuje się na informacje przekazane przez elbląskie struktury NSZZ Solidarność.

Pewne było, że decyzja podjęta głosami radnych Platformy Obywatelskiej i KWW Witolda Wróblewskiego wywołała negatywne reakcje. Radni miejscy – Bogusław Tołwiński i Piotr Opaczewski jeszcze przed podjęciem tej kontrowersyjnej uchwały spotkali się z pracownikami Pogotowia Socjalnego a następnie podjęli szereg działań przeciwnych uchwale Rady Miasta Elbląga.

NSZZ Solidarność w Elblągu zapowiedział złożenie wniosku do wojewody warmińsko-mazurskiego w sprawie uchylenia tej uchwały.

– Zarówno podczas sesji jak i do chwili obecnej nie znajdujemy przesłanek i zasadności podjęcia tak radykalnych kroków, które skutkują utratą pracy dla pracowników tej instytucji oraz chaosem w realizacji zadań, do których została powołana – pisał Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” w piśmie skierowanym do prezydenta Elbląga i radnych. – Nadmieniamy również, iż wśród pracowników Pogotowia Socjalnego są członkowie naszego Związku i – jak to się stało już tradycją – nie zostaliśmy poinformowani o zamiarach likwidacji placówki. Proszę być pewnym, że skorzystamy ze wszystkich możliwości prawnych, aby zabezpieczyć pracowników, w tym naszych członków, przed działaniem niezgodnym z prawem. Naszym zdaniem decyzja była zbyt pochopna i nie wyczerpała obowiązku konsultacji i dogłębnego rozważenia.

Jak informuje Piotr Opaczewski, 7 maja br. wojewoda Artur Chojecki podjął właśnie decyzję o jej uchyleniu.

Według naszych informacji powodem uchylenia tej uchwały przez wojewodę był właśnie brak konsultacji ze związkami zawodowymi w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego. 

Wg. informacji z elbląskiej Solidarności Wojewoda Warmińsko – Mazurski unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w sprawie likwidacji Pogotowia Socjalnego.

Opublikowany przez Piotr Opaczewski Czwartek, 7 maja 2020

 

O tej sprawie przeczytasz również tu.

Likwidacja Pogotowia Socjalnego. To jeszcze nie koniec walki

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register