Wózki widłowe i wózki paletowe w Elblągu i okolicach – przegląd rynku

Wózki widłowe znajdują szerokie zastosowanie w przemyśle i produkcji, handlu, transporcie, logistyce. Są wykorzystywane m.in. na halach produkcyjnych, w magazynach, sklepach i marketach, firmach kurierskich czy gospodarstwach rolnych.

Są to specjalistyczne pojazdy wyposażone w widły pozwalające sprawnie i bezpiecznie podnosić oraz przewozić na niewielkie odległości duże ciężary. Szeroki wybór modeli, wiele opcji oraz wyposażeń dodatkowych pozwala dopasować wózek do charakteru prowadzonej działalności i indywidualnych potrzeb. Gdzie kupić taki sprzęt? Specjalnie dla mieszkańców Elbląga i okolic przygotowaliśmy krótki przegląd rynku. Przedstawiamy zarówno oferty pojedynczych wózków transportowych, jak i bardziej specjalistycznego sprzętu z napędem spalinowym, elektrycznym oraz gazowym.

Pojedyncze wózki ręczne i paletowe – oferta Castoramy

W hipermarkecie budowlanym Castorama dostępne są pojedyncze wózki ręczne i paletowe oraz platformy transportowe dopasowane do magazynowania i transportu ciężkich towarów. Doskonale sprawdzą się one na potrzeby użytku prywatnego, w gospodarstwach rolnych, sadowniczych i ogrodniczych, sklepach, hurtowniach oraz niewielkich magazynach, w których proces przewożenia towarów nie jest zautomatyzowany. Pozwalają bezpiecznie przemieścić ciężkie ładunki. Wózki paletowe dostępne w Castoramie posiadają udźwig nawet do 2500 kg. Wózki ręczne są zwrotne, można je składać i dobrze sprawdzają się do transportu niewielkich ładunków.

Do przemieszczania paczek i kartonów dobrze sprawdzą się proste wózki aluminiowe o udźwigu do około 115 kg. Do transportowania desek, bloczków, materiałów budowlanych i innych elementów o dużej wadze lub niestandardowych kształtach lepsze będą pojazdy z platformami o udźwigu od około 300 kg. Tego rodzaju wózki widłowe idealne będą m.in. do hurtowni i składów budowlanych, niewielkich zakładów produkujących elementy stolarskie czy budowlane.

Castorama w Elblągu działa od 3 kwietnia 2019 roku przy ul. Żuławskiej 25 (zachodnia część miasta). Czynna jest od poniedziałku do soboty w godz. 7:00 – 21:00 oraz w niedziele handlowe od 9:00 do 18:00. Pojedyncze wózki ręczne i paletowe można znaleźć w stałej ofercie sklepu oraz zamówić przez Internet z odbiorem w elbląskim oddziale.

Wózki paletowe w ofercie PSB Mrówka

Sieć marketów budowlanych PSB Mrówka oferuje zarówno wózki paletowe, jak i transportowe. Jeśli chodzi o popularne “paleciaki” tu do wyboru mamy ręczny wózek paletowy Verke o udźwigu 2,5t, charakteryzujący się stabilnością i prosta konstrukcją i wszechstronnym zastosowaniem. Z powodzeniem może on być wykorzystywany w magazynach, sklepach, ale również w fabrykach i centrach logistycznych.

W Elblągu działają 2 markety budowlane PSB Mrówka. Ich lokalizacja to:

 • aleja Grunwaldzka 2 – sklep czynny od poniedziałku do soboty w godz. 7:00 –20:00 oraz w niedziele handlowe od 10:00 do 18:00,
 • ul. Panieńska 17/18 – sklep czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 21:00, w soboty od 8:00 do 20:00 oraz w niedziele handlowe od 9:00 do 19:00.

Zamówienia na wózki paletowe można składać bezpośrednio w marketach lub za pośrednictwem strony internetowej PSB Mrówka.

Techtrans Elbląg

Wózki widłowe dostępne są również w ofercie firmy Techtrans z Elbląga. Firma może pochwalić się długą, trzydziestoletnią tradycją – powstała bowiem w 1993 roku. Zajmuje się zarówno sprzedażą jak i najmem wózków widłowych powstałych na terenie Unii Europejskiej (o napędzie benzynowym, gazowym oraz zasilanych elektrycznie, czy w oparciu o diesla). Zapewnia także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny (włącznie z dojazdem do klienta). Oprócz tego możliwe jest dokonanie przeglądu i konserwacji sprzętu, zgodnie ze standardami UDT.

W katalogu marki dostępne są pojazdy różnych producentów (zarówno renomowanych, jak i mniej znanych), co pozwala dobrać zaawansowany lub bardziej ekonomiczny sprzęt. Jeśli chodzi o producentów zagranicznych do wyboru mamy między innymi firmy Wacker, Karcher czy Linde. Producenci krajowi to SKR Agromech, ZREMB czy DETA Polska.

Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się przy ulicy Strażniczej 1 w Elblągu.

Pallit – rozbudowana oferta wózków paletowych i sztaplarek

Bardzo rozbudowaną ofertę wózków widłowych dopasowanych do różnych zastosowań posiada firma Pallit.pl działająca w branży już od ponad 15 lat Szeroki wybór wózków uzupełniony jest tutaj o osprzęt do nich oraz urządzenia do podnoszenia. Wózki paletowe Pallit są używane w całej Europie i znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, hurtowniach, sklepach i marketach, firmach kurierskich, przedsiębiorstwach transportowych oraz wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiego i bezpiecznego sprzętu do transportu ciężkich towarów.

W stałej ofercie Pallit dostępne są m.in.:

 • ręczne wózki paletowe (paleciaki ręczne) – wózki niskiego podnoszenia o wszechstronnym zastosowaniu, które doskonale sprawdzają się do ręcznego przewożenia europalet (również do palet specjalnych). Są dostępne w wielu modelach, dlatego znajdują szerokie zastosowanie. Pozwalają na przewóz ładunków o wadze od 500 do 5000 kg, mają wysokość podnoszenia od 150 do 205 mm oraz długość od 800 do 3000 mm. Transportują ładunek blisko podłoża, a jego opuszczenie możliwe jest dzięki uruchomieniu dźwigni na uchwycie,
 • elektryczne wózki paletowe (paleciaki elektryczne) – pozwalają na wygodny transport palet, koszopalet oraz wszelkiego typu pojemników. Dostępne są modele niskiego podnoszenia oraz wózki paletowe nożycowe. Można je kupić w wersji standardowej (widły o długości 1150 mm), z akumulatorem litowo-jonowym, jako pojazd do pracy w terenie (posiadają kółka i rolki pozwalające na przewóz ładunków nawet po nierównej nawierzchni) oraz jako pojazd ze stanowiskiem lub siedzeniem kierowcy,
 • paleciaki krótkie,
 • paleciaki długie,
 • paleciaki z wagą – zamontowana waga pozwala ważyć towar czy paletę pobraną na widły bezpośrednio na wózku,
 • wózki podnośnikowe ręczne (wózki paletowe masztowe) – zostały zaprojektowane z myślą o podnoszeniu palet i towarów na regałach wysokiego składowania. Idealnie sprawdzają się do pracy w magazynach, halach produkcyjnych i warsztatach. Ułatwiają również załadunek samochodów dostawczych i ciężarowych, dlatego często wykorzystywane są przez firmy transportowe,
 • wózki podnośnikowe elektryczne – pozwalają na podnoszenie palet na wysokość od 1,2 do 5,6 m. Świetnie sprawdzają się do szybkiego załadunku lub rozładunku.

PROMAG S.A.

Innym godnym uwagi przedsiębiorstwem oferującym sprzedaż i szeroki zakres usług posprzedażowych sprzętu takiego jak wózki paletowe i podnośnikowe jest PROMAG. To firma z wieloletnią tradycją, powstała jeszcze w 1983 roku. Mimo, że siedziba firmy znajduje się w Poznaniu, to zamówienia można składać na terenie całej polski dzięki platformie e-promag.pl

W ofercie znajdziemy wózki ręczne, wózki elektryczne i spalinowe, ale również meble i regały do wyposażania centrów logistycznych, magazynów i zakładów pracy. Oprócz tego Promag oferuje także urządzenia dźwignicowe, przeładunkowe oraz rusztowania i drabiny.

Wśród bestsellerów firmy znajdziemy:

 • paleciak ręczny PRA 2500/1150 – najchętniej wybierany model wózka paletowego. Jego udźwig to 2,5 tony. Długość wideł wynosi 1150 mm. Gumowe koła i podwójne rolki zapewniają komfort pracy oraz stabilność. Posiada on także dwufunkcyjny system Easy Start and Stop.
 • paleciak masztowy PR 1000/1600 – to świetne rozwiązanie, jeśli nie posiadamy w firmie wózka widłowego, zaś od czasu do czasu musimy rozładować lub załadować samochód ciężarowy.
 • wózek elektryczny podnośnikowy basic-truck 33 PLUS – to kolejny podstawowy model wózka, jednak tym razem z napędem elektrycznym. Jego udźwig to 1 tona. Może on podnieść palety na wysokość 3300 mm.
 • elektryczny wózek paletowy Lion-truck MAX – wózek Lion-truck MAX charakteryzuje się nie tylko elektrycznym napętem jazdy, ale również napędem unoszenia. Zastosowany akumulator litowo-jonowy ma krótki czas ładowania wynoszący zaledwie 3 godziny. Udźwig wynosi 1,4 tony, zaś wysokość unoszenia to 190 mm.

Warto również wspomnieć, że Promag współpracuje z Santander Bank w zakresie leasingu. O szczegóły można zapytać online, podczas kontaktu z doradcą.

Używane wózki widłowe

Ceny nowych wózków widłowych są bardzo wysokie, dlatego wielu klientów poszukuje używanego sprzętu. Warto sprawdzić ogłoszenia dostępne w popularnych serwisach ogłoszeniowych (OLX, Sprzedajemy.pl). Często przedsiębiorstwa wymieniające sprzęt na nowy decydują się sprzedać używane wózki właśnie tutaj. Wtedy zawsze warto jednak bardzo dokładnie sprawdzić stan techniczny oferowanych modeli.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register