Wynajmujemy Świętego Mikołaja. Jak to zrobić?

Nie ma Świąt Bożego Narodzenia, choinki i prezentów bez Św. Mikołaja. Przynajmniej dla dzieci, które ciągle jeszcze wierzą, że ten hojny święty przynosi im wspaniałe prezenty, jeśli były grzeczne. Tak więc przed dorosłymi staje bardzo ważne zadanie – trzeba wynająć kogoś, kto w imieniu św. Mikołaja i w jego stroju wręczy prezenty dzieciaczkom. Jeśli nie ma chętnych do przebrania, to Mikołaja możemy wynająć.

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia, szczególnie dla naszych najmłodszych członków rodziny to oczywiście choinka, prezenty oraz św. Mikołaj, który podarunki wręczy grzecznym dzieciom. Wielu rodziców nie chce pozbawiać dzieci tej tradycji i magii, stąd co roku, przed Wigilią trwają gorączkowe poszukiwania osoby, która wcieli się w rolę Św. Mikołaja – gdy wszystkie możliwe opcje zawodzą, wówczas pozostaje jedna – Mikołaja trzeba wynająć.

Na szczęście na rynku funkcjonują nie tylko osoby, które chętnie za wynagrodzenie podejmą się takiego zadania, ale również całe firmy specjalizujące się właśnie w wynajmie takich usług.

Gdzie znaleźć św. Mikołaja do wynajęcia?

Podobno mieszka w Laponii, jednak My potrzebujemy kogoś na już, z najbliższej nam okolicy, więc tamten oryginalny odpada. Najlepiej zrobić przed świętami rekonesans w internecie poszukując odpowiednich ogłoszeń – jest szansa, że natrafimy na osoby, które od lat „wynajmują się” jako święci Mikołajowie do rozdania prezentów dzieciom. Warto jednak się pospieszyć i już na początku grudnia zarezerwować sobie wizytę wynajętego św. Mikołaja. Bliżej świąt może być już ciężko o wolne terminy czy odpowiednią godzinę.

W internecie z pewnością również znajdziemy wiele firm, które specjalizują się w tego typu działalności.

Jeśli już zdecydowaliśmy się na wynajęcie św. Mikołaja, będziemy musieli podać mu adres, pod którym ma się zjawić w odpowiednim przebraniu, przekazać prezenty lub ustalić sposób ich rozdania dzieciom (mogą być przecież większe i nie zmieścić się w mikołajowym worku) oraz podać imiona i wiek dzieci.

Dzień przed wizytą wytypowany, wynajęty „Mikołaj” zadzwoni do nas, przedstawi się i poinformuje o wszystkich szczegółach. Ze strony profesjonalnych „Mikołajów” możemy liczyć na odpowiedni strój oraz przygotowany scenariusz spotkania z dziećmi. Tu nic nie może iść na żywioł, wszystko musi być odpowiednio zaplanowane, aby dzieci były szczęśliwe. Za odpowiednią opłatą wynajęty Mikołaj nie tylko rozda prezenty, ale również zaśpiewa z dziećmi kolędy, opowie o sobie, o Laponii czy pozwoli na zrobienie zdjęcia pamiątkowego.

Koszty wynajęcia Mikołaja?

Tu ceny zależne są od tego, kogo wynajmujemy na Św. Mikołaja. Osoby fizyczne, które zajmują się taką działalnością okazyjne, policzą za spotkanie około kilkadziesiąt złotych. Jeśli będziemy wynajmowali Mikołaja od firmy, musimy nastawić się na koszt od 100 zł do nawet 500 zł za spotkanie (w zależności od wybranego scenariusza). Ponadto warto pamiętać, że zamawiając Mikołaja bliżej świąt, kiedy terminarz jest już napięty, możemy zapłacić stawę dużo wyższą.

Jednak czy sprawienie naszym dzieciom radości i zapewnienie im niesamowitych wrażeń przez całe święta nie jest warte każdych pieniędzy?

Jeśli działacie w branży wynajmu baśniowych osób na przyjęcia oraz inne imprezy okolicznościowe dla dzieci, możecie teraz dodać swoją ofertę całkowicie bezpłatnie w portalu www.wynajmij24.pl

Swoje ogłoszenie szybko i łatwo dodasz tu: Dodaj bezpłatne ogłoszenie o wynajmie

Zobacz też nasz poradnik jak dodać swoją pierwszą ofertę do portalu www.wynajmij24.pl :

Jak dodać swoje ogłoszenie w portalu wynajmij24.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register