Wypadek na moście. Pijany kierowca uderzył w inny samochód

W miejscowości Dzierzgonka 65-letni mężczyzna nie zapanował nad prowadzeniem swojego peugeota partnera i zderzył się z barierą ochronną. Gdy na miejsce przyjechali policjanci okazało się że kierujący jest nietrzeźwy.

Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Prowadząc pojazd zderzył się z bariera ochronną i otarł o jadące audi.

Jak informują strażacy z OSP Krzewsk, na moście nad rzeką Dzierzgoń doszło do zderzenia busa oraz osobowego audi. Wskutek wypadku na moście zostały zerwane bariery ochronne, ponadto doszło do wycieku paliwa z peugeota, zaś na drogę – wysypały się warzywa przewożone w busie. Na szczęście żadne z aut nie wylądowało w wodzie. Jedna osoba (kierujący busem) została zabrana do szpitala.

Policjanci ukarali 65-latka mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych oraz skierowali do sądu wniosek o prowadzenie w stanie nietrzeźwości. Zatrzymano mu prawo jazdy. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami – mówi nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

fot. OSP Krzewsk

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register