Wypożyczalnia sukien ślubnych – jak wypożyczyć suknię ślubną?
Każda dziewczyna marzy, aby do ślubu iść w pięknej białej sukni, która olśni wszystkich gości weselnych. Problemem jest jednak fakt, że nowe suknie ślubne są drogie i kosztują od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Raczej też nie mamy co liczyć, że po naszym ślubie szybko odsprzedamy suknie ślubną w satysfakcjonującej nas kwocie.
Przed ślubem czeka na wiele wydatków – trzeba wynająć salę weselną, zamówić menu dla każdego gościa, wynająć zespół muzyczny, zadbać o wystrój kościoła oraz sali zabaw. Nic więc w tym dziwnego, że wiele młodych par głowi się nad ewentualnymi cięciami w budżetach weselnych.
Jedną z opcji, która może pomóc zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy jest wynajęcie sukni ślubnej.
Co prawda, suknię ślubną możemy kupić używaną – jednak taki zakup nadal będzie dość kosztowny i to później na naszej głowie spocznie konieczność jej dalszej odsprzedaży – a tymczasem będzie to już suknia używana przez drugą osobę. Cena więc znacznie spadnie.
Dlatego warto rozważyć możliwość wypożyczenie sukni ślubnej z wypożyczalni.
Suknię wypożyczyć można już za 500 zł. Najczęściej jednak jej wartość oblicza się względem jej pierwotnej ceny, dlatego w większości wypożyczalni zapłacimy za dany model ok. 50–60% ceny detalicznej. Warto też wiedzieć, że kreację można wypożyczyć również w salonie sukien ślubnych, trzeba się jednak liczyć z faktem, że zazwyczaj najnowsze modele są wyłączone z oferty. Wypożyczeniu podlegają też dodatki, takie jak biżuteria, szale, etole czy nakrycia głowy.
Jak wygląda wypożyczenie sukni ślubnej?
Korzystając z wielu funkcjonujących wypożyczalni sukien ślubnych patrzmy na opinie w internecie, pytajmy znajomych. Renomowane punkty wypranie sukni i delikatne poprawki krawieckie małych uszkodzeń mają wliczone w koszty i nie robią problemów. Czujność warto zachować w przypadku podejrzanie tanich wypożyczalni – może się okazać, że wypożyczenie jest obwarowane kruczkami i końcowy koszt będzie znacznie odbiegał od pierwotnego.
Suknię wypożycza się na zasadzie umowy. Najpierw należy ją zarezerwować, najlepiej najpóźniej na pół roku przed weselem, żeby potem nie przeżyć niemiłego zaskoczenia. Przy podpisywaniu umowy zazwyczaj zostawia się zadatek w wysokości 50% ceny całej transakcji. Wiele salonów pobiera też 50% kaucji na wypadek znacznych uszkodzeń kreacji czy nieoddania jej w wyznaczonym terminie (najczęściej suknie wypożyczane są na okres od dwóch dni do dwóch tygodni). Jeśli wszystko jest w porządku, kaucja jest oczywiście oddawana w momencie zwrotu stroju.
Dodatkowo wypożyczona suknia ślubna może zostać dopasowana do figury Panny Młodej, jeśli oczywiście nie będą to bardzo duże przeróbki.
Korzyści z wynajęcia sukni ślubnej
- koszty zdecydowanie niższe niż przy zakupie,
- nie ma problemu z jej późniejszą odsprzedażą,
- duży wybór sukien ślubnych do wynajęcia, także w salonach sukni ślubnych,
- możliwość wynajęcia dodatków do sukni ślubnej.
Przed zakupem sukni ślubnej zastanówmy się czy nie lepiej za połowę tej ceny jej nie wypożyczyć. Zwłaszcza, że taka suknia będzie wykorzystana tylko raz, podczas ślubu i wesele oraz sesji fotograficznej. Później może naprawdę być problem z jej odsprzedażą chociażby za połowę jej ceny.
Jeśli chcesz wynająć suknię ślubną sprawdź oferty na portalu wynajmij24.pl.
1 komentarz
Patryk
17 marca 2021 at 21:50Jest to ciekawe rozwiązanie. Dla wielu osób wypożyczona suknia nie będzie miała aż takiej wartości co kupiona. Z drugiej strony koszty będą dużo niższe niż w przypadku zakupu nowej sukni ślubnej.