Z tym mostem dzieje się coś niedobrego. Potrzebne są ekspertyzy

Wiele wskazuje na to, że most Kardynała Wyszyńskiego jest w złym stanie technicznym. Władze miasta przyznają, że potrzebne będą konkretne ekspertyzy czy ten obiekt może być nadal użytkowany w takim zakresie jak dotychczas. Trwają też ostrożne plany dotyczące ewentualnej budowy kolejnego mostu przez rzekę Elbląg.

Sprawa wypłynęła podczas ostatniego spotkania radnych miejskich na Komisji Gospodarki. Wówczas radni pytali o kwestie związane z mostami nad rzeką Elbląg. Wówczas okazało się, że władze miasta mają pewne obawy o stan techniczny mostu Wyszyńskiego.

Ekspert, który co roku wykonuje badania mostu Wyszyńskiego, zauważył pewnie niepokojące szczegóły. Dlatego zlecamy bardziej szczegółowe badania firmie, która dysponuje specjalistycznym sprzętem, pozwalającym dokładniej ocenić stan techniczny mostu – mówił wiceprezydent Janusz Nowak.

Niestety wiceprezydent Nowak nie chciał zdradzać więcej niepokojących szczegółów.

Władze miasta chcą również budować nowy most na rzece Elbląg. Na razie nie ma jednak na to środków finansowych w miejskim budżecie. Nie została również wskazana konkretna lokalizacja.

Wiceprezydent Janusz Nowak wskazuje, że najpierw w tej sprawie musza powstać analizy ekspertów.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register