Zamordowali noworodka. Matka przyniosła martwe dziecko w siatce do szpitala

Z ustaleń śledczych wynika, że dziecko urodziło się zdrowe. Przyczyną zgonu były urazy głowy. Sprawa wyszła na jaw, gdy kobieta przyniosła do szpitala martwe dziecko w siatce.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Mieście Lubawskim nadzoruje postępowanie w sprawie śmierci noworodka.

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń dokonanych w sprawie, w dniu 8 marca 2018r. do szpitala w Nowym Mieście Lubawskim, na oddział ginekologiczny zgłosiła się kobieta wraz z nieletnią córką niosącą w reklamówce martwego noworodka.

Kobietom towarzyszył mężczyzna. Przeprowadzone w sprawie czynności pozwoliły na wskazanie, iż w miejscu zamieszkania nieletniej doszło do porodu, zaś jak wynikało ze wstępnych wyników po przeprowadzonej sekcji zwłok dziecko urodziło się żywe, zaś jego zgon nastąpił na skutek obrażeń doznanych w obrębie głowy.

– W toku postępowania ujawniono również okoliczności związane z wielokrotnym nakłanianiem ciężarnej dziewczyny do przerwania ciąży oraz udzielenia jej pomocy w jej przerwaniu, tj. o czyn z art. 152 § 3 kk w zw. z art. 12 kk. Ustalonemu sprawcy tego czynu został przedstawiony zarzut. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim zastosował wobec podejrzanego młodego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

W odrębnym postępowaniu dotyczącym nieletniej Sąd Rodzinny w Nowym Mieście Lubawskim wszczął postępowanie w sprawie o czyn z art. 148 § 1 kk oraz postanowił o umieszczeniu nieletniej w ośrodku wychowawczym na okres 3 miesięcy.

Sprawcy czynu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register