Policjanci nie odpuszczą. Jutro elbląscy uczniowie mogą spodziewać się kontroli

Dzień 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Jest on też obchodzony przez dzieci i młodzież szkolną jako „dzień wagarowicza”.

Pomimo organizowania przez szkoły alternatywnych zajęć, zdarza się, że uczniowie bez wiedzy nauczycieli samowolnie opuszczają teren szkoły. Policja planuje w „pierwszy dzień wiosny” wystawić znacznie więcej patroli, aby pilnować porządku i bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

– Nasze policyjne działania mają przede wszystkim przeciwdziałać demoralizacji nieletnich – mówi asp. szt. Jarosław Graman z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu. – Dla uczniów tego dnia szkoły przygotowały alternatywne zajęcia i to zwykle zupełnie inne niż te na co dzień. Zachęcamy uczniów by z takiej oferty szkolnej skorzystali.

Działanie to jest związane z „Pierwszym dniem wiosny” popularnie nazwanym też Dniem wagarowicza.

– Podczas dodatkowych służb funkcjonariusze zwracać będą szczególną uwagę na sytuacje dotyczące sprzedaży alkoholu nieletnim a także na młodzież przebywającą w parkach i innych podobnych miejscach – dodaje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

 

1 komentarz

  • john Reply

    20 marca 2018 at 20:21

    Idioci nic więcej!!! Policja odnotuje sobie sukces przy zatrzymaniach “wagarowiczów” . A nauczycielom też widzę odbija bo uczniom “Dzień Wagarowicza” świętować nie wolno, bo to- demoralizacja ale gdy przychodzi kolejne święto “Dzień Nauczyciela” uczniowie muszą świętować i to obecność obowiązkowa- wolne żarty!!!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register