Żele energetyczne – dlaczego warto po nie sięgnąć?

Bieganie to jeden ze sportów, które można uprawiać zarówno na świeżym powietrzu, jak i na siłowni. Podczas biegania wzmacnia się mięśnie, poprawia krążenie i wydolność układu oddechowego, a także pozytywnie wpływa się na samopoczucie za sprawą wyrzutu hormonów szczęścia. Aktywność fizyczna jest ważna, jednak jej efekty są najlepsze, gdy jednocześnie stosuje się zbilansowaną dietę. Istotną rolę odgrywają w niej posiłki spożywane przed treningiem. Co jeść przed bieganiem jeśli ma się mało czasu? Rozwiązaniem są żele energetyczne.

1. Czym są żele energetyczne?

2. Dlaczego warto jeść żel energetyczny przed treningiem?

Bieganie jest coraz popularniejsze. Uprawianie tego sportu wymaga jedynie posiadania dobrego obuwia i wygodnego stroju. Niewielka inwestycja zachęca do spróbowania swoich sił w joggingu, jednak wiele osób rezygnuje z aktywności z powodu braku energii. Brak sił do ćwiczeń oraz spodziewanych efektów treningów zwykle wiąże się z nieprawidłową dietą. Co jeść, gdy zamierza się biegać? Postaw na żele energetyczne, a odczujesz różnicę w postaci coraz lepszych wyników w sporcie.

Czym są żele energetyczne?

Żele energetyczne dla biegaczy dostępne w ofercie takiej jak https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_ENERGIA_ZELE-ENERGETYCZNE-245.html to smaczne i zdrowe odżywki w wygodnej formie żelu. Jest to łatwy do transportowania i przechowywania produkt, który umieszcza się w tubce. W składzie żelu znajdują się wysokoenergetyczne białka i węglowodany oraz minerały i witaminy. Takie połączenie składników sprawia, że szybko uzupełnia się energię przed lub po treningu. Spożycie żelu jest możliwe w niemalże każdym miejscu – nie trzeba go podgrzewać, chłodzić ani przygotowywać w inny sposób. Wystarczy odkręcić tubkę i zjeść jej zawartość, a będzie się gotowym do intensywnego biegania przez długi czas.

Dlaczego warto jeść żel energetyczny przed treningiem?

Żele dla biegaczy są przystosowane do szczególnych potrzeb osób, które uprawiają sporty wytrzymałościowe. Wysokoenergetyczne żele do biegania można jeść przed treningiem, a także w jego trakcie, np. podczas maratonu lub triathlonu. Płaskie opakowanie łatwo mieści się w kieszeni spodni lub pasa biegowego. Tubka waży jedynie 55 gramów, a zastrzyk energii sprawia, że znika poczucie osłabienia.

Dzięki żelowi biegacz chroni się przed spadkiem cukru we krwi i niedoborem energii, uniemożliwiającym kontynuowanie treningu. Dodatkowo posiłek w takiej formie jest łatwo przyswajalny, a jego niewielka objętość odciąża żołądek i nie prowadzi do wystąpienia mdłości w czasie biegu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register