Zmarł Andrzej Niemczyk

Polski Związek Piłki Siatkowej przekazał smutną wiadomość: Nie żyje Andrzej Niemczyk, trener i selekcjoner reprezentacji Polski kobiet w siatkówce. Miał 72 lat. Od lat zmagał się z nowotworem.

Informację o śmierci trenera Niemczyka opublikował na Twitterze Polski Związek Piłki Siatkowej.  Andrzej Niemczyk od lat związany z siatkówką, najpierw jako zawodnik reprezentacji Polski, potem jako trener żeńskiej drużyny, aż dwukrotnie zaprowadził nasze dziewczyny na podium mistrzostw Europy. Był cenionym trenerem, prowadził reprezentację Niemiec i kluby niemieckiej ligi, a później także tureckiej.

Po zakończeniu kariery trenerskiej był komentatorem i cenionym ekspertem siatkarskim. Współpracował z Polsatem Sport i “Przeglądem Sportowym”, na którego łamach publikował w ostatnim czasie swoje felietony.

Od wielu lat zmagał się z chorobą nowotworową. Kilka lat wcześniej pokonał raka węzłów chłonnych. Teraz zmagał się z rakiem płuc. Do końca nie poddawał się i dziękował za wsparcie. Niestety tego meczu nie udało się rozegrać na jego korzyść.

 

źródło:eurosport.onet.pl, foto: wikipedia.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register