Zmiany opłat w Strefie Płatnego Parkowania w Elblągu

Genezą ustanowienia stref płatnego parkowania w miastach na całym świecie jest efektywne rozwiązywanie problemu ograniczonego dostępu do miejsc postojowych. Krótko mówiąc – samochodów przybywa więcej niż dostępnych dla nich miejsc postojowych.

Zwiększenie liczby parkingów najczęściej w wielu miejscach miasta nie jest już fizycznie możliwe, dlatego miasta na całym świecie wprowadzają Strefy. Wprowadzenie opłat za parkowanie nakłania kierowców do ograniczenia czasu parkowania i bardziej efektywne korzystanie z dostępnych parkingów.

Zgodnie z najnowszą uchwałą Rady Miejskiej w tym zakresie, od 1 grudnia 2022 r., kierowców korzystających z elbląskiej SPP czekają następujące zmiany:

• Zmiana stawek za czas postoju w Strefie Płatnego Parkowania oraz wysokości opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty za postój – https://www.zkm.elblag.com.pl/…/zmiany-w-strefie…/

• W związku ze zmiana stawek opłat za parkowanie na terenie elbląskiej SPP, minimalny czas na jaki można wnieść opłatę od 1 grudnia 2022 r. będzie wynosił 10 minut.

• Zmiana wysokości opłaty dodatkowej
Od 1 grudnia 2022 opłata dodatkowa za parkowanie w SPP bez uiszczenia należnej opłaty będzie wynosiła 90 zł. Jeżeli opłata zostanie uregulowana w ciągu 7 dniu od wystawienia zawiadomienia – będzie ona pomniejszona o 50 % (co stanowi 45 zł).

Identyfikator „M” wydawany dla mieszkańców Strefy pozostanie bezpłatny. Utrzymana pozostanie również bonifikata na abonament „A” (95 lub 80 %) dla osób niepełnosprawnych.

Przypominamy, że opłaty za korzystanie w SPP można wnosić bez konieczności szukania drobnych oraz rozmieniania pieniędzy, a umożliwiają to:

• Elbląska Karta Miejska – elektroniczna portmonetka działająca na zasadzie przedpłaty na konto;

• Aplikacje mobilne: moBILET, mobiParking (SkyCash), ePark, AnyPark, mPay – umożliwiające wnoszenie opłaty dokładnie na taki czas jak parkowanie oraz zdalne przedłużanie czasu postoju.

1 komentarz

  • Eris Reply

    13 grudnia 2022 at 17:48

    Fajnie że jest mpay bo warto zbierać koiny w klubie ;))

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register