Zmiany w elbląskiej komunikacji miejskiej

Od 28.03.2022 – zniesienie obowiązku zakrywania ust i nosa w komunikacji miejskiej oraz przywrócenie „ciepłych przycisków” w tramwajach

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od dnia 28 marca 2022 r. traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 lutego 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nakazujące noszenie maseczek.

Ponadto informujemy, że w wagonach tramwajowych została przywrócona możliwość samodzielnego otwierania drzwi przez pasażerów (za pomocą tzw. ciepłych przycisków).

Ponadto ZKM w Elblągu informuje o korektach w rozkładach jazdy linii nr 11, 17 i 24
od dnia 1.04.2022 wprowadzone zostaną następujące zmiany:

Linia nr 11
Na wyznaczonych kursach w dni robocze, pomiędzy przystankami Mazurska/Trójbet i Mazurska/ zakłady meblowe, trasa linii nr 11 została wydłużona do nowego przystanku (Mazurska/Meble) zlokalizowanego bezpośrednio przy adresie Mazurska 45 (wjazd do zakładu produkcyjnego).
Nowy wariant trasy został wprowadzony na okres testowy.
Ponadto w rozkładzie jazdy linii nr 11 wprowadzone zostały korekty obejmujące czasy przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami na trasie.

Linia nr 17
W rozkładzie jazdy na dni robocze, odjazdy z pętli Odrodzenia zostały przesunięte z godz. 5:55 i 14:40, odpowiednio na godz. 5:52 i 14:36.

Linia nr 24
W rozkładzie jazdy na dni robocze, soboty i niedziele wprowadzone zostały korekty obejmujące czasy przejazdu pomiędzy poszczególnymi przystankami na trasie. Częściowo zmienione zostały również odjazdy z pętli na niektórych kursach wieczornych.

rozkład
rozkład
rozkład
rozkład
rozkład

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register