Znów to zrobił! Ksiądz całą tacę przeznaczył na WOŚP

Wszystkie pieniądze zebrane w czasie mszy w elbląskiej parafii ksiądz Kazimierz Klaban przesypał do puszek wolontariuszy WOŚP. – Parafianie mogli też wrzucać pieniądze przed kościołem. Zebraliśmy sporą sumę – cieszy się w rozmowie z Wirtualną Polską ks. Klaban.

Po tym jak w elbląskiej parafii zebrano pieniądze na tacę, ksiądz Klaban poprosił do siebie wolontariuszy WOŚP. Na oczach i przy aprobacie wszystkich parafian przesypał wszystko do puszek z czerwonymi serduszkami. – To wspaniała akcją. Uwielbiam ją. Może choć trochę dołożymy do dobra, jakie czyni się tego dnia – mówi ks. Klaban.

Na WOŚP przeznaczył nie tylko tacę. Zaprosił także wolontariuszy Jurka Owsiaka, by zbierali pieniądze przy wejściu do kościoła. Z okazji 27. Finału orkiestry przygotował także dla wiernych mały poczęstunek. Na wszystkich, którzy wsparli WOŚP czekała herbata, pączki i cukierki.

Ksiądz Kazimierz Klaban podobną akcję zorganizował rok temu. – Słyszałem tylko pozytywne opinie od parafian. Do dziś zresztą zdarza się, że odbieram telefony, nawet z zagranicy. To nic wielkiego, ale ludzie dzwonią powiedzieć: “Fajny pomysł i gest. Dzięki”. Wielu z nas leżało przecież kiedyś w szpitalu i widziało sprzęt, który kupiono dzięki tej organizacji, z naklejonym serduszkiem – mówi nam duszpasterz.

Proboszcz z Elbląga podkreśla, że w tym roku kilku jego kolegów księży poszło za jego przykładem. – Dzwonili do mnie choćby z Lubelszczyzny, że zamiast tacy po kościele chodzili wolontariusze z puszkami. Cieszę się, że dobro się rozchodzi – mówi ks. Klaban. Nie chce komentować przypadków, gdy księża przeganiają wolontariuszy WOSP. Tak było w ubiegłym roku m.in. w Tychach. – Róbmy dobro i mówmy o dobrych rzeczach – śmieje się.

Źródło: wp.pl

O tej akcji pisaliśmy już rok temu: http://fakty.elblag.pl/wosp-w-elblag-zbieral-pieniadze-w-kosciele-ksiadz-wrzucil-pieniadze-do-puszki-z-zebranej-tacy/

1 komentarz

  • Waldemar Reply

    13 stycznia 2019 at 17:33

    to jest prawdziwy ksiądz, i co najważniejsze, człowiek przed który chylę czoło – serdecznie pozdrawiam.
    Mieszkam o kilku nastu lat w Elblągu takiego gestu i takiej dobroci serce nie spotkałem ze strony księży.
    Pozdrawiam- Waldek.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register