Znów wpadali kierowcy jeżdżący zbyt szybko

W czasie minionego weekendu policjanci zrealizowali 170 interwencji. Funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli ponad 150 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. W tym w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h odnotowali 7 takich przekroczeń. Kontrolowano także trzeźwość kierujących. Zatrzymano 3 kierujących których wynik na zawartość alkoholu był powyżej zera.

Z przekroczeń prędkości rekordzistą okazał się być 45-letni mężczyzna kierujący bmw. Na ul. Jana Pawła II rozpędził swoje auto do 113 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Podobna sytuacja dotyczyła 59-latka kierującego volkswagenem. Ten przejeżdżając przez miejscowość Raczki miał na liczniku 106 km/h. Kierującym zatrzymano prawa jazdy na 3 miesiące oraz ukarano mandatami w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

W Kazimierzowie policjanci ruchu drogowego zatrzymali osobową kię, którą kierował 24-latek. Mężczyzna miał w organizmie 0,60 promila alkoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą w tej kategorii okazał się pewien 33-latek. Mężczyzna w miejscowości Szymbory uderzył skodą w słup telekomunikacyjny. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,36 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register