Zwiększ widoczność swojej firmy w Internecie

Inflacja sprawiła, że coraz więcej firm ma problem z pozyskiwaniem klientów, a co za tym idzie, spadają im przychody. Jak to zwykle bywa, z problemów rodzą się nowe rozwiązania i coraz więcej firm o zasięgu ogólnopolskim, ale też lokalnym decyduje się na zaistnienie w Internecie. Jak pozyskać nowych klientów?

Internet daje nowe możliwości, dzięki skorzystaniu z niego można prowadzić firmę w Elblągu i obsługiwać klientów z całego świata. Można też sprzedawać swoje produkty w całej Polsce za pomocą portali społecznościowych. Mamy wiele możliwości, tylko trzeba z nich odpowiednio skorzystać.

Facebook — portal, w którym znajdziesz każdego

Pierwszy swój kontakt z pozyskiwaniem klientów, warto zacząć od Facebooka. Można przeszukać grupy, które dają możliwość ogłoszenia naszych usług. Osoby, które zajmują się sprzedażą, z pewnością zainteresują się darmową usługą „Marketplace”, która pozwala wystawiać przedmioty na sprzedaż. Jednocześnie z pewnością warto zbudować fanpage i próbować w ten sposób docierać do klientów. Na początku możemy oprzeć się na znajomych, ale jeśli będziemy regularnie wstawiać ciekawe posty, ilość obserwujących nas użytkowników zacznie się powiększać.

Własna strona internetowa

Firmowa strona internetowa to krok w dobrym kierunku, zdecydowanie podniesie wiarygodność naszej firmy. Jeśli klient, który poszukuje danej usługi znajdzie ciekawą ofertę na naszej stronie, z pewnością się zainteresuje. Dodatkowo możemy stworzyć blog, który będzie opisywał działalność firmy, wyjaśniał zagadnienia, a dodatkowo pozyskiwał nowych klientów. Osoby wyszukujące porady dotyczące naszej branży, mogą przecież znaleźć je na naszym blogu, w którym będzie link lub baner prowadzący do naszej oferty.

Stworzenie strony jest dużo trudniejsze niż obsługa konta na Facebooku, dlatego warto skorzystać z usług firm zajmujących się tworzeniem profesjonalnych stron, takich jak: https://cwierkaja.pl/.

Google Moja Firma

Skorzystanie ze stworzenia profilu firmy w Google Moja Firma daje możliwość w pełni bezpłatnego dodania się do Map i wyszukiwarki Google. Po wpisaniu naszej nazwy mapa doprowadzi klienta do lokalizacji naszego biznesu. Możemy dodać godziny otwarcia, zdjęcia, opis, numer telefonu i inne szczegóły działalności. Profil ułatwia także komunikację z klientem. 

Reklamy w Internecie

Mając stronę internetową lub fanpage można skorzystać z oferty reklam. Reklamy w Internecie, w przeciwieństwie do tych w telewizji lub plakatów, docierają do konkretnej grupy odbiorców. Możemy je tak ustawić, by skupiały się na osobach mieszkających w mieście, starszych, lubiących rozrywkę czy też podróże. Dzięki temu nasz budżet nie zostanie wykorzystany na wyświetlanie reklam osobom, które zupełnie nie będą zainteresowane naszymi usługami.

Nie warto czekać, jeśli nie istniejesz w Internecie, tracisz wielu potencjalnych klientów. Wiele z czynności, które należy wykonać, jest bardzo prosta, dlatego szkoda nie wykorzystać możliwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój  firmy.

1 komentarz

  • Lucjan Reply

    15 stycznia 2023 at 00:25

    Sporo ciekawych i pomocnych opcji 😀 dodatkowo warto postarać się o Status Rzetelnej Firmy, który pomaga przy zdobywaniu nowych klientów

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register