Kiedy kobieta wyjechała na pielgrzymkę strażnicy wyremontowali jej mieszkanie

5 funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie bezinteresownie wyremontowało dom starszej pani. Komendant oddziału płk SG Robert Inglot w ubiegłym tygodniu wręczył im symboliczne grawertony, za szlachetną i godną naśladowania postawę.

Pięciu wspaniałych od pewnego czasu przyglądało się warunkom mieszkaniowym  pani z przygranicznej miejscowości. Czas wakacji był dobrym momentem, by wyremontować pomieszczenia, w których na co dzień żyła. Mieszkanka gminy Braniewo pojechała na pielgrzymkę, a dzielni funkcjonariusze w czasie prywatnym, ruszyli do pracy. Na remont mieszkania mieli tylko cztery dni. Wyszpachlowane i pomalowane pokoje, naprawione podłogi i położone panele, umeblowana kuchnia i zamontowany zlew to tylko część prac jakie wykonali bezinteresownie funkcjonariusze Straży Granicznej.Mieszkanka gminy Braniewo powróciła z pielgrzymki i zastała odnowioną kuchnię, korytarz oraz 2 pokoje. Kobieta była zaskoczona, ponieważ nic nie wiedziała o przeprowadzonym remoncie. Przecież poprosiła tylko funkcjonariusza SG o opiekę nad jej zwierzętami.

Popłynęły łzy szczęścia i podziękowania pięciu wspaniałym!

O całej sprawie przełożeni funkcjonariuszy SG dowiedzieli się dopiero po rozmowie z sąsiadką starszej pani, która zadzwoniła, by podziękować im za trud i wysiłek włożony w remont mieszkania.

MWOSG

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register