Elblążanie oczekują „zielonej fali”. Tej od lat w mieście nie ma

– To jest paranoja. W XXI wieku nie można w Elblągu tak ustawić sygnalizacji świetlnej aby główne ulice przejechać na zielonym świetle. Jadąc 50 km/h przemierzamy ulice od sygnalizacji do sygnalizacji – pisze Tadeusz, mieszkaniec Elbląga. Również piesi mają swoje zastrzeżenia.

Ten problem nie jest rozwiązany od wielu lat. Chodzi o taką synchronizację świateł sygnalizacyjnych, aby główne ulice – Hetmańską, 12 Lutego i Płk. Dąbka przejechać płynnie. Jest inaczej, bo kierowcy praktycznie przy każdym sygnalizatorze muszą się zatrzymywać.

– Teraz mamy wybory. Politycy obiecują nam te przysłowiowe „złote góry”, co to w Elblągu nie będzie. Ja natomiast mam do kandydatów jedną prośbę. Zróbcie coś z synchronizacją świateł. Zmieniają się prezydenci a po Elblągu nie da się normalnie przejechać. To jest paranoja. W XXI wieku nie można w Elblągu tak ustawić sygnalizacji świetlnej aby główne ulice przejechać na zielonym świetle. Jadąc 50 km/h przemierzamy ulice od sygnalizacji do sygnalizacji – pisze Tadeusz, mieszkaniec Elbląga.

Jeden z elbląskich kierowców opublikował w sieci film z przejazdu samochodem przez główne ulice naszego miasta. Wygląda to fatalnie.

– Elbląg, ulica płk. Dąbka, jedna z głównych miejskich arterii, po wymianie nawierzchni i przebudowie skrzyżowań. Tutaj pojęcie „zielona fala” nie istnieje. W zamian mamy czerwoną falę. Na odcinku około 2 kilometrów czerwone światło łapie nas na każdym skrzyżowaniu, czyli 6 razy (nie skręcając w prawo do CH Ogrody a jadąc dalej mamy jeszcze jedno skrzyżowanie) – pisze autor filmu.

Piesi również mają swoje zastrzeżenia do działania sygnalizacji świetlnej, a chodzi generalnie o tzw. przejścia dwuetapowe. Jak wskazuje nam jeden z czytelników, problem pojawia się na pasach przy ul. Płk. Dąbka, obok Targowiska Miejskiego.

– Piesi zdążą przejść przez jedną część ul. Płk. Dąbka, wysepkę przy tramwajach i w połowie drugiego przejścia dostają już światło „czerwone”. Co mają robić? Zatrzymać się? Czy nie można tych świateł ustawić tak, aby pozwoliły na przejście przez całą ul. Płk. Dąbka? Do Targowiska Miejskiego idą pieszo także starsi ludzie. Sygnalizator wręcz zmusza ich do biegu, aby zdążyli dostać się na drugą stronę ulicy. Tak trudno w naszym mieście ustawić dobrze światła, aby pozwoliły przejść przez całe przejście dla pieszych lub działały etapowo? – pyta nasz Czytelnik.

1 komentarz

  • 91 Reply

    28 września 2018 at 16:27

    I sygnalizacja swietlna na przeisciu dwuetapowym,naprzeciwko CH.Ogrody.Po prostu masakra dla pieszych i kierowcow.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register