Policja ostrzega. Taka pogoda może doprowadzić do tragedii

Pomimo wakacji, od kilku dni mamy bardzo zmienne warunki pogodowe w naszym kraju, co przekłada się na bezpieczeństwo na drogach. Silne opady deszczu oraz mgły znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja kierowcom, którzy często zapominają o tym, że zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu.

Wiele osób wyruszy w wakacyjne podróże. By przebiegały one bezpiecznie warto pamiętać, że zmienna pogoda wpływa nie tylko na nasze samopoczucie ale również na zachowanie auta na drodze.

Od kilku dni możemy obserwować intensywne opady deszczu i mgły, które znacznie ograniczają widoczność. Mokra i śliska nawierzchnia również nie sprzyja bezpieczeństwu. Kierowcy często zapominają, że wraz ze zmianą pogody powinna zmienić się również technika prowadzenia pojazdu.

Warto pamiętać również o wpływie pogody na nasze samopoczucie. Pochmurny dzień sprawia, że możemy czuć się rozkojarzeni i senni. Trzeba wziąć to pod uwagę wyruszając w podróż i zachować szczególną ostrożność na drodze, aby nie dochodziło do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku, do którego doszło 12.07.2018 na drodze krajowej nr 16 między miejscowościami Tyrowo i Wirwajdy.

Około godziny 11.30 na łuku drogi kierująca citroenem 44-letnia mieszkanka województwa podlaskiego zjechała na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzyła się z ciężarówką przewożącą łodzie, którą podróżowało 2 mężczyzn. Niesiony siłą uderzenia citroen uderzył następnie w jadącą za nim skodę.

Cztery osoby podróżujące citroenem i 2 osoby ze skody z obrażeniami ciała trafiły do szpitali. Na szczęście, mężczyźni z ciężarówki nie odnieśli żadnych obrażeń. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali 44-latce prawo jazdy i sporządzili dokumentację z miejsca zdarzenia. Obecnie wyjaśniają wszystkie okoliczności i przyczyny tego wypadku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register