ZBK obiecało pomoc i nie reaguje! Ta rodzina nadal zmaga się z poważnym problemem!

Powracamy do tematu rodziny mieszkającej w budynku przy ul. Płk. Dąbka. Lokatorzy mają tam na korytarzu wspólną ubikację z sąsiadem, który ją notorycznie zanieczyszcza. ZBK po naszej interwencji obiecał wykwaterować uzależnionego od alkoholu mężczyznę. Jednak…nadal nic się nie zmienia.

Toalety mają wspólne, na strychu. Każdy musi więc dbać o porządek. Tymczasem jeden lokator, nadużywający alkoholu, może skutecznie obrzydzić życie innym w tym domu. Najdziwniejsze jest to, że zarządca nieruchomości, ZBK, nie reaguje na problem. Mimo, że obiecano zrobić z tym porządek.

Przypomnijmy, że do naszej redakcji, kilka tygodni temu, wpłynął list elblążanina, który mieszka w budynku przy ul. Płk. Dąbka 62. Niby centrum miasta, a toalety w domu są wspólne, na strychu.

– Piszę do Państwa w bardzo nietypowej sprawie. Otóż mieszkam w bloku przy ul. Płk. Dąbka 62 i mam bardzo nieprzyjemny problem. W tym budynku niektóre mieszkania nie mają toalet w mieszkaniu lecz na strychu, tzw. wspólne toalety. Ja od pewnego czasu dzielę toaletę z sąsiadem, który codziennie w dużych ilościach nadużywa alkoholu. Nie raz już musiałem sprzątać po nim toaletę, ponieważ swoje potrzeby załatwia na schodach (sąsiad mieszka na 1 piętrze i udaje się do ubikacji na strychu), po czym przed toaletą i w końcu wchodzi do kabiny i załatwia je do końca wszędzie tylko nie do toalety. Niestety nie idzie się z nim w żaden sposób porozumieć ponieważ najczęściej jest w stanie nietrzeźwym lub kompletnie ignoruje sprawę i w raz ze swoimi znajomymi z libacji alkoholowych delikatnie mówiąc zabrudzają toaletę. Chciałbym ją wyremontować ale niestety nie wchodzi to w grę gdyż jest to nie warte nakładu pracy i środków finansowych ze względu na sąsiada – pisze elblążanin.

k3 k4 k6

Nasz Czytelnik po pomoc udał się do administratora obiektu, czyli Zarządu Budynków Komunalnych. Tu jednak, jak wskazuje, nic nie załatwił.

–  Sprawa była zgłaszana w Zarządzie Budynków Komunalnych (ZBK Elbląg) ale urzędnicy rozkładają ręce i nie chcą w tej sprawie nic zrobić. Gdy już prosiłem ich o pomoc w tym problemie, stwierdzili, że to nie ich problem i mam radzić sobie sam. Po czym chciałem pokazać na dowód zdjęcia aby poruszyć ich wyobraźnią i udowodnić jak poważny jest problem to Pani urzędniczka stwierdziła, cytuję : ,, Co Pan robi?! Nie będę się na żadne gówna patrzeć”(ja muszę patrzeć, wąchać i sprzątać) – informuje nas elblążanin.

Jak się okazuje, uciążliwy sąsiad jest również groźny dla innych lokatorów.

– Sąsiad jest bardzo uciążliwy oprócz swoich libacji alkoholowych i zanieczyszczania toalety kilka razy nękał moją żonę, groził, uważa toaletę za szalet publiczny itp. Poprzednia lokatorka miała zezwolenie na zrobienie toalety we własnym mieszkaniu ponieważ miała na to warunki, a ja niestety nie mam. Brakuje mi pomysłów na rozwiązanie tego problemu dlatego piszę do Państwa z nadzieją o pomoc – dodaje elblążanin.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/to-skandal-tak-mieszkaja-elblazanie-w-budynku-komunalnym/

W tej sprawie interweniowaliśmy w Zarządzie Budynków Komunalnych. 21 lipca br. instytucja odpowiedziała, że sprawę rozwiążę, a uciążliwy, zanieczyszczający wspólną toaletę mężczyzna zostanie z budynku wykwaterowany. Niestety, minął ponad miesiąc od tej informacji i nic się nie zmieniło. Nadużywający alkoholu lokator nadal pije, organizuje libacje i zanieczyszcza wspólną toaletę.

pismo-ZBK

– Chciałbym bardzo podziękować w sprawie pomocy z uciążliwym sąsiadem, gdzie w odpowiedzi ZBK wysłał do Państwa list z informacją o eksmisji sąsiada, ale niestety nic się nie dzieje w tej sprawie. Ostatnio przeprowadziłem remont ubikacji a następnego dnia powtórzyła się nieprzyjemna sytuacja, gdzie sąsiad zanieczyścił całą toaletę – informuje nasz mieszkaniec tego budynku.

Pozostaje teraz zadać otwarte pytanie dyrekcji Zarządu Budynków Komunalnych w Elblągu: Jak długo ta elbląska rodzina będzie musiała znosić nadużywającego alkoholu i notorycznie zanieczyszczającego wspólną toaletę mężczyznę? Czy elblążanie muszą mieszkać w tak skandalicznych warunkach? Czekamy na oficjalne stanowisko ZBK w tej sprawie.

 

1 komentarz

  • Adam Reply

    31 sierpnia 2017 at 15:28

    To moze tak i tych donosicieli wykwaterowac z tego domu.
    To problem sam sie rozwiarze

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register