Młynary z nową inwestycją drogową

W siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego została podpisana umowa związana z przebudową drogi wojewódzkiej nr 509 i 505 w Młynarach.

Inwestycja ma na celu poprawę cech eksploatacyjnych drogi wojewódzkiej 509, poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz walorów estetycznych Młynar.

Całkowity koszt tego przedsięwzięcia, na które składają się m.in. remont nawierzchni jezdni i zjazdów, nadzór inwestorski czy badania laboratoryjne, wynosi blisko 800 tys. zł. Z czego 350 tys. pochodzi z budżetu gminy, natomiast 450 tys. zł ze środków samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

– Cieszę się, że duży wpływ na realizację tej inwestycji miał również nasz samorząd – mówił podczas spotkania Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. – Ta tendencja jest spójna z naszymi staraniami, bowiem wiele energii w codziennej pracy poświęcamy przede wszystkim gospodarce regionu. Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji ulegnie poprawie jakość życia nie tylko mieszkańców najbliższej okolicy, ale też całego województwa.

Pod umową podpisy złożyli Waldemar Królikowski, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich, skarbnik miasta i gminy Młynary Lilla Kiljańska oraz burmistrz Młynar Marek Misztal.

– Dzisiejsze spotkanie to przełomowy etap naszych dotychczasowych rozmów – przyznawał burmistrz Młynar. – Dlatego w najbliższym czasie możemy już rozpocząć naszą inwestycję.

Zakończenie robót budowlanych przewidziano na listopad 2017 roku.

To nie pierwsze wspólne działanie samorządu województwa i samorządów lokalnych. W maju i czerwcu 2017 roku została podpisana umowa związana z realizacją inwestycji na drodze wojewódzkiej nr 538 z przedstawicielami gmin Rybno, Biskupiec, Grodziczno i Kurzętnik, miasta i gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz powiatu działdowskiego.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register