Bezpieczniejsza droga do szkoły. Efekt apelu radnego

Miasto rozpoczęło malowanie znaków poziomych na jezdniach przy szkołach. Ma to poprawić bezpieczeństwo uczniów w drodze do placówek oświatowych na terenie Elbląga.

– Jest też i nowe poprawne oznakowanie w naszym mieście.  Po dwóch  latach od mojego wniosku rozpoczęto malowanie w obrębach szkół dużych piktogramowych znaków poziomych – informuje radny Robert Turlej.

Radny już dwa lata temu zabiegał o wykonanie właśnie takich oznakowań.

– Okolice szkół to miejsca, w których należy szczególnie dbać o bezpieczeństwo dzieci. Często znajdujące się w pobliżu szkół ulice są bardzo ruchliwe, dlatego też bardzo istotne jest oznakowanie pionowe, a także poziome – mówił wtedy radny Turlej. – W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci w obrębie szkół proponuję wzmocnienie istniejącego oznakowania pionowego poprzez zastosowanie odpowiednich symboli na nawierzchni jezdni. Umieszczenie poziomego symbolu znaku A-17 „uwaga dzieci”, a także prostego dużego napisu „SZKOŁA”.

Jak argumentował radny, takie oznakowanie skutecznie wpłynie na zwiększenie czujności i redukcji prędkości przez kierowców. Środki na powyższe zadanie powinny pochodzić z programu „Bezpieczny Elbląg”.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register