12 kolizji i zbyt szybka jazda. Policja podsumowała weekend w Elblągu

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Funkcjonariusze odnotowali 12 kolizji. Nie było wypadków drogowych. Zatrzymano jednego kierującego z aktywnym zakazem prowadzenia. Policjanci odnotowali także 5 przypadków „50+”. Rekordzista jechał 149 km/h. Policjanci prewencji wylegitymowali 420 osób i przeprowadzili 120 interwencji. 9 osób zostało przewiezionych do wytrzeźwienia. Nałożono 40 mandatów karnych, 119 razy pouczano i skierowano do sądu 5 wniosków o ukaranie.

Funkcjonariusze z ruchu drogowego przebadali 367 kierujących. W Elblągu nie było przypadków kierowania po alkoholu. Z kolei w Pasłęku funkcjonariusze zatrzymali 30-latka, który był tak pijany, że nie można było z nim przeprowadzić badania. Została mu pobrana krew.

Policjanci zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych, nałożyli 87 mandatów, skierowali do sądu 8 wniosków, w 52 przypadkach zastosowali pouczenia. Odnotowano aż 113 przekroczeń prędkości, w tym 5 razy „50+”. Niechlubny rekordzista jechał audi 149 km/h. 38-latek został zatrzymany na al. Jana Pawła II. Stracił prawo jazdy. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register